Мєдвєдєв зробив себе єдиним президентом в Росії

У Росії за п'ять років обіцяють перейменувати усіх голів суб'єктів федерації, які на разі є президентами.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписав закон, що забороняє головам суб'єктів федерації називатися президентами, повідомляється на сайті Кремля. Відповідні зміни внесені до закону "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів РФ".

Як повинні будуть іменуватися голови російських регіонів, поправки не уточнюють. При цьому в законі залишилося положення, згідно з яким назва посади вищої посадової особи суб'єкта РФ встановлюється конституцією (статутом) суб'єкта федерації з урахуванням історичних, національних та інших традицій.

Згідно з підписаним Мєдвєдєвим законом, "президенти", які залишилися в регіонах зникнуть до 1 січня 2015 року. Таких у країні налічується 12 - у Бурятії, Башкирії, Республіці Марій Ел, Татарстані, Удмуртії, Чувашії, Якутії, Адигеї, Дагестані, Інгушетії, Кабардино-Балкарії і Карачаєво-Черкесії.

Ідею перейменувати президентів для того, щоб закріпити цю назву за главою держави, минулого літа висловив президент Чечні Рамзан Кадиров. Він же став одним з перших, хто відмовився від цієї назви - 2 вересня місцевий парламент змінив його на "голову республіки". Втім, офіційно Кадиров все ще буде називатися президентом до кінця терміну його повноважень у квітні 2011 року.

28 грудня Мєдвєдєв своїм указом заборонив регіональним законодавчим зборам називатися Державними думами. Досі назву російського парламенту дублювали Держдуми Астраханської і Томської областей.

Читайте також:

Мєдвєдєв підписав ратифікацію угоди з Францією про військовий транзит до Афганістану

Мєдвєдєв увійшов до десятки найяскравіших людей року

Мєдвєдєв зізнався, що путінська партія царює в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: