Мєдвєдєв зрозумів, що ідеалізувати Сталіна не потрібно

Президент Росії нагадав Європі, що ціла низка держав підтримували режим Гітлера, тому спроби покласти відповідальність за початок війни на СРСР - просто "огидні".

Дмитро Мєдвєдєв у Сербії
AFP
Дмитро Мєдвєдєв покладає квіти пам'ятнику загиблим радянським воїнам у Белграді
Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв назвав огидними спроби покласти провину за початок Другої світової війни у рівній мірі на Німеччину і СРСР.

"Ніхто не має ідеалізувати сталінський режим, але не СРСР почав цю війну, і це відомо всім чесним людям", - заявив Мєдвєдєв під час візиту до Белграду.

Він нагадав, що третій рейх не отримав відсічі в Європі.

"Ціла низка держав не тільки підтримували, але і воювали на боці гітлерівського режиму. Інші країни віддали перевагу колабораціонізму, методично допомагаючи гітлерівській військовій машині своїми постачаннями. Треба прямо сказати, що відповідальність тих політичних режимів також очевидна: якби не було такої підтримки, кількість жертв фашизму могло бути значно меншою", - наголосив російський президент.

За словами Мєдвєдєв, у Росії перекручування історичних фактів розглядають як "зневагу до підсумків Другої світової війни і рішень Нюрнберзького трибуналу".

"Росія за чесний аналіз уроків історії, і ми завжди відстоювали цю позицію", - підкреслив він.

Нагадаємо, на початку липня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію "Возз'єднання розділеної Європи", яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів.

Російські депутати у відповідь заявили про неприпустимість покладання відповідальності за війну на СРСР. Перед цим Дмитро Мєдвєдєв підписав указ про створення комісії протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

Читайте також:

Росіяни вимагають від Європи 27 трильйонів євро за образу сталінізму

Внук Сталіна не зміг захисти честь і гідність діда в суді

Росіяни готові саджати тих, хто заперечує перемогу СРСР у війні

Росія розробила інструкцію з популярізації сталінізму в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: