Мєдвєдєв зупинив скандальне будівництво у Хімкинському лісі

Після втручання відомих людей та зірок шоу-бізнесу президент Росії наказав припинити будівництво дороги через Хімкинський ліс та оголосив додаткові слухання з цього питання.

Президент РФ Дмитро Мєдведєв доручив уряду припинити будівництво дороги через Хімкинский ліс. Відповідну заяву глави держави оприлюднено в його відеоблозі.

"Незважаючи на те, що було прийнято окреме рішення уряду про будівництво автодороги, незважаючи на те, що воно було розглянуто нашою судовою системою і були винесені рішення з цього питання, наші люди, включно з представниками політичних партій від правлячої "Єдиної Росії" до опозиційних, громадські об'єднання, експертні кола, говорять про те, що воно вимагає додаткового аналізу", - сказав президент.

Мєдвєдєв пояснив своє рішення великою кількістю звернень до нього. Рішення уряду про будівництво дублера Ленінградського шосе буде припинено, після чого пройдуть додаткові громадські та експертні обговорення. "Вони вже велися, але з урахуванням того, що є підвищений резонанс, я не бачу нічого страшного, щоб повернутися до обговорень і ще раз їх провести", - сказав президент Росії.

Будівництво ділянки траси Москва - Петербург повинне було початися в жовтні 2010 року. Заради цього планувалося вирубати велику ділянку лісу. Спочатку проти будівництва траси протестували екологи і жителі Химок. Проте згодом ситуація набула більшого резонансу; до супротивників вирубки долучилися учасники опозиційних рухів, правозахисники.

Екологів, що влаштували барикади в Хімкинському лісі, розганяла міліція, а також невідомі в масках. Одним з найгучніших епізодів боротьби за ліс став розгром антифашистами будівлі Хімкинської адміністрації.

22 серпня на Пушкінській площі в Москві відбувся мітинг-концерт "Ми всі живемо в Хімкинському лісі", що залучив до себе велику увагу громадськості. Захисники Химкинського лісу, в тому числі лідер ДДТ Юрій Шевчук, залучили до ситуації увагу вокаліста ірландської рок-групи U2 Боно, який виступав з концертом у Москві та зустрічався з президентом Мєдвєдєвим.

26 серпня стало відомо, що правляча партія "Єдина Росія" звернулася до Медведєва з проханням про припинення робіт в Хімкинському лісі. До цього прокремлівські організації (зокрема, молодіжні рухи) підтримували будівництво дороги і виступали проти захисників Химкинського лісу. Причини свого рішення партія влади не пояснила. Лідер руху проти вирубки лісу Євгенія Чирикова позитивно оцінила пропозицію єдиноросів. "Супер! Це чудово, - сказала вона. - Я буду за них голосувати".

Читайте також:

Скандальна забудова Софії Київської зупинена

Влада Москви заборонила концерт на захист Хімкинського лісу

У Дубаї почнуть забудовувати штучний острів Тайвань

Кияни стали на захист столичного парку на Дарниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: