Мєдвєдєв зустрівся з Обамою та "здав" Іран

Росія пообіцяла співпрацювати зі США щодо можливого введення санкцій проти Ірану. Обама та Мєдвєдєв налагодили "чудові робочі стосунки". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв та президент США Барак Обами провели у Нью-Йорку двосторонні переговори, під час яких багато уваги було приділено "іранській проблемі".

Мєдвєдєв заявив, що Росія готова до співпраці з США щодо можливих санкцій відносно Ірану.

"Санкції рідко призводять до продуктивного результату, але в окремих випадках їх використання є неминучим. Але це питання вибору", - сказав російський президент.

"У будь-якому випадку, ми готові співпрацювати зі США з питань, пов'язаних з мирним використанням ядерної енергії", - підкреслив він.

Зі свого боку, Обама зауважив: "обидві країни погодилися, що у випадку, якщо Іран не сприйматиме Договір про непоширення серйозно, і не покаже, що не має наміру створювати ядерну зброю, то треба буде вжити додаткових заходів - санкції".

Обама також вкотре наголосив, що у Москви і Вашингтона загальна мета - не допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю.

Загалом президенти РФ та США оцінили свій діалог "як хороший і робочий".

"Хочу відкрито сказати про ті чудові робочі стосунки, які ми виробили з президентом Мєдвєдєвим", - сказав Обама.

"Я згоден, що останнім часом розпочалися сприятливі зміни, і у нас товариські, робочі стосунки, які дозволяють вирішувати всі питання", - підтвердив Мєдвєдєв.

Президенти проводили зустріч в Нью-Йорку під час засідання Генеральної Асамблеї ООН. Це вже треті переговори Мєдвєдєва і Обами. Перша їх особиста зустріч відбулася в Лондоні 1 квітня. Потім президент США відвідав Росію.

З обох боків лунають заклики до "перезагрузки" російсько-американських відносин. На думку аналітиків, вона вже почалася. Так, нещодавно США відмовилися розміщувати у Східній Європі систему ПРО, як це планувалося раніше. Росія, яка сприймала протиракетну оборони біля своїх кордонів як пряму загрозу, із вдячністю відреагувала на цей крок назустріч.

Нагадаємо, що Росія завжди підтримувала Іран, який має із західними країнами складні відносини. США, Ізраїль та низка європейських держав звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Читайте також:

Обама чекає від Мєдвєдєва "крок назустріч" після відмови від ПРО

Іран відмовився від російських літаків через аварії

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Ахмадінежад: Іран продовжить розвивати ядерну програму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: