Мєдвєдєв звільнив винних у втраті трьох супутників ГЛОНАСС

Президент Росії звільнив ключових осіб Роскосмосу через втрату супутника ГЛОНАСС.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв звільнив від займаних посад віце-президента, головного конструктора із засобів виведення РКК Енергія В'ячеслава Філіна та заступника керівника Роскосмосу Віктора Ремішевського.

Це рішення ухвалено за підсумками доповіді, представленої президентові віце-прем'єром Сергієм Івановим та присвяченої розслідуванню невдалого запуску ракети Протон з супутниками ГЛОНАСС 5 грудня, повідомили в Кремлі.

Крім того, керівнику Роскомосу Анатолію Пермінову було оголошено догану.

Нагадаємо, 5 грудня в Тихий океан в 1,5 тисячі кілометрів на північний захід від Гонолулу впав розгінний блок з трьома супутниками ГЛОНАСС-М, які повинні були завершити формування російської глобальної навігаційної системи ГЛОНАСС.

Комісія з розслідування НС з ракетою-носієм Протон-М дійшла висновку, що причиною нештатного польоту стало перевищення маси розгінного блоку через конструкторську помилку в розрахунку заправки рідкого кисню.

Російська глобальна навігаційна супутникова система ГЛОНАСС - аналог американської GPS - була прийнята в експлуатацію в 1993 році. ГЛОНАСС призначена для визначення за допомогою портативних переносних або вбудовуваних супутникових приладів-навігаторів місця розташування і швидкості руху морських, повітряних і сухопутних об'єктів, в тому числі і людей, з точністю до одного метра.

Читайте також:

Мєдвєдєв шукає винних у мільярдних збитках від падіння супутників

Три російські супутники впали у Тихому океані

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: