Мєдвєдєва порівняли з Горбачовим та китайським "дисидентом у владі"

Захадіні ЗМІ порівнюють Мєдвєдєва з російським реформатором Горбачовим та китайським "дисидентом" Венем Цзябао.

Поки російський президент Дмитро Мєдвєдєв і прем’єр Володимир Путін підтримують інтригу щодо своїх планів на президентські вибори, спостерігачі не залишають спроб зрозуміти розклад сил і зважити їх шанси.

Свої висновки вони роблять на основі поведінки тандему і закулісної боротьби прихильників того чи іншого сценарію-2012.

Стратегія Мєдвєдєва чимось нагадує підхід Горбачова, що ототожнив себе з економічними і політичними реформами і на цій основі зміцнив свою владу на шкоду традиціоналістів з Політбюро, пише The Financial Times.

За висловом неназваного колишнього чиновника кремлівської адміністрації, "Мєдвєдєв використовує гасло модернізації, аби перехопити в уряду право на прийняття політичних рішень в економічній сфері".

Подібно Горбачову, Мєдвєдєв - відносний ліберал на тлі "апаратників в сірих костюмах, зобов'язаних Путіну своїми посадами і пільгами", зазначає видання.

У свою чергу канадська La Presse наводить думку російського політолога Миколи Петрова, який наголошує, що Мєдвєдєв - це путінський проект.

"Путін вибрав його на роль наступника головним чином за його відданість, і, навіть якщо у нього з'явиться бажання кинути виклик Путіну, в його розпорядженні немає для цього засобів", - пише видання.

На думку експерта, можливість боротьби між ними виключена, оскількт у політичної еліти почнеться шизофренія, це може дискредитувати режим і призвести до розколу.

"Швидше за все, президентом стане Путін", - відзначають експерти.

 З прямо протилежної оцінкою Мєдвєдєва виступило видання The Washington Post, яке представляє російського президента не як ставленика Путіна, а як "дисидента у владі".

Журналіст порівнює Мєдвєдєва з китайським прем'єром Венем Цзябао, який "називає політичну систему КНР надто централізованою і запевняє, що у народу є право критикувати владу і наглядати за її роботою".

Мєдвєдєв ж "називає прихильність Росії демократії слабкою, російський уряд - примітивним і ставить під сумнів чесність судової системи".

Як відзначає видання,, є два можливих пояснення тому, що Мєдвєдєв і Цзябао відступають від "авторитарного сценарію".

Перша версія: вони дійсно інакодумці. Друга - їхні заяви відповідають вимогам моменту: термін Веня на посаді прем'єра закінчується наступного року, Мєдвєдєва, у свою чергу, може відтіснити Путін. Можливо, Вень і Мєдвєдєв вважають, що це останній шанс злегка підправити курс країни, усунути недоліки", - констатує The Washington Post.

Нагадаємо, президентські вибори у Росії відбудуться у 2012 році.

Читайте також:

Путін знає ім'я наступного президента Росії - "Вам сподобається!"

Популярність Сталіна в Росії стрімко зростає

Рейтинги Мєдвєдєва і Путіна впали до рекордного мінімуму

Комуністи заявили, що через рік Зюганов стане президентом Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: