Мєдвєдєву дозволили використовувати російську армію за межами країни

Рішення про застосування ЗС за кордоном президент повинен приймати на підставі відповідної ухвали Ради Федерації.

Рада Федерації на своєму пленарному засіданні надала президентові РФ універсальний мандат на ухвалення рішення про оперативне використання формувань Збройних сил РФ за межами Росії. Відповідну постанову прийняла сьогодні Рада Федерації.

8 грудня, як повідомила прес-служба Кремля, Дмитро Мєдвєдєв вніс до РФ пропозицію про надання главі держави можливості в цілях захисту інтересів держави і його громадян, підтримки міжнародного миру і безпеки приймати рішення про оперативне використання формувань збройних сил за межами території країни. Згідно Конституції РФ, рішення про застосування ЗС за кордоном президент повинен приймати на підставі відповідної ухвали Ради Федерації.

Відповідно до постанови РФ, президентові РФ надається можливість ухвалювати рішення про оперативне використання за межами РФ формувань ЗС відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, міжнародних договорів РФ і федерального закону "Про оборону" для виконання наступних завдань: відбиття збройного нападу на формування ЗС Росії, інші війська або органи, дислоковані за межами Росії; відбиття або запобігання збройному нападу на іншу державу, що звернулася до РФ з відповідним проханням; захист громадян РФ за межами території РФ від озброєного нападу на них; боротьба з піратством і забезпечення безпеки судноплавства.

Як раніше пояснив журналістам голова РФ Сергій Міронов, недавно був прийнятий закон, згідно якому "в тих випадках, які з'явилися, наприклад, нападу на громадян РФ, піратство, президент РФ тепер має можливість звернутися в РФ і отримати дозвіл на використання збройних сил". "І тепер президент у виконання закону звернувся в нашу палату. Рада Федерації дасть йому такий дозвіл", - сказав Міронов. Він підкреслив, що головним аргументом за надання президентові РФ такої можливості є забезпечення режиму секретності і, відповідно, ефекту несподіванки для супротивника.

Міронов уточнив, що такий дозвіл дається президентові "не на окремий випадок, а в цілому". "Якщо паче сподівання щось відбудеться, президентові не потрібно буде кожного разу звертатися в РФ", - сказав він.

Читайте також:

Мєдвєдєв остаточно дозволив використовувати російські війська за кордоном

Держдума остаточно дозволила армію РФ за кордоном

Росія використовуватиме Збройні сили за межами країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: