Мюллер погодився свідчити перед Конгресом. Трамп закликає його цього не робити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Слухання попередньо призначили на 15 травня.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер погодився свідчити перед юридичним комітетом Палати представників Конгресу США. Попередня дата слухань – 15 травня.

Про це в інтерв'ю Fox News повідомив голова комітету, республіканець Девід Сисіліні.

Він зазначив, що наразі немає ніякої гарантії, що Мюллер виступатиме перед конгресменами, але наразі він не чув протилежного від представників спецпрокурора чи Білого дому.

"Ми вважаємо, що американський народ має право почути про розслідування від нього безпосередньо", - сказав Сисіліні.

Президент США Дональд Трамп під час брифінгу у Білому домі сказав, що свідчити Мюллеру чи ні - залежатиме від генерального прокурор Вільяма Барра.

"Я не знаю. Це залежить від генерального прокурора, який, на мою думку, виконав фантастичну роботу", – сказав президент.

У неділю, однак, Трамп написав у Twitter, що доповідь Мюллера показала, що не було жодної змови між його передвиборчим штабом та Росією, тому свідчити перед Конгресом не потрібно.

"Боб Мюллер не повинен свідчити", – написав Трамп.

Цілком можливо, що Барр може заблокувати появу Мюллера у Конгресі, оскільки спеціальний прокурор все ще є працівником Міністерства юстиції. Але Барр сказав, що він не заперечує проти свідчень Мюллера.

Нагадаємо, 24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з'явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину. На запитання, чи намагався Трамп перешкодити роботі органів юстиції, Мюллер не дав прямої відповіді, лише навів аргументи як на користь цієї тези, так і такі, котрі їй суперечать. Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера можливих зв'язків Трампа з росіянами тривало близько двох років.

ВідеоМюллер натякає на тиск Трампа під час розсування ймовірної співпраці з РФ

Злочину не стали доводити, але це не означає, що його не було. У США опубліковано звіт спецпрокурора Мюллера про розслідування потенційної змови передвиборчого штабу президента Трампа з Росією. З нього витікає, що президент робив помітні спроби втручатися у слідство, зокрема звільнити самого Роберта Мюллера. Однак висувати жодного обвинувачуваного вироку прокурор не став.    

Мюллер натякає на тиск Трампа під час розсування ймовірної співпраці з РФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції