Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС Ізраїлю скасувало візит польського чиновника через скандальний історичний закон

Служба безпеки Польщі підтвердила інформацію.

Міністерство закордоних справ Ізраїлю скасувало запланований візит голови Бюро національної безпеки Польщі через скандальний закон "Про Інститут національної пам'яті". 

Про це йдеться у заяві прес-служби закордонного відомства. 

"На тлі схвалення законопроекту польським Сенатом, Ізраїль просив відкласти запланований візит голови Бюро національної безпеки Польщі", - йдеться у повідомленні. 

У Польщі пдтвердили інформацію, що Ізраїль відклав візит польського чиновника. 

"Ми сподіваємось, що діалог у щодо питань безпеки, котрий має стратегічне значення для обох країн, буде продовжено найближчим часом", - йдеться у заяві Бюро національної безпеки Польщі на сторінці у Twitter.

Нагадаємо, 1 лютого, близько третьої години за київським часом Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про "польські табори смерті".

Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі цього законуІзраїль закликав Польщу внести зміни до законопроекту. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що він доручив своєму послу зустрітися з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравіцьким, щоб висловити заперечення проти законопроекту, який передбачає покарання до трьох років ув'язнення за використання таких фраз, як "польські табори смерті". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції