МЗС Канади викликало російського посла "на килим"

У Канаді вважають висилку канадських дипломатів НАТО з Росії передчасним та "непродуктивним".

Міністерство закордонних справ Канади викликало російського посла для бесіди про позбавлення акредитації двох співробітників інформаційного центру НАТО в Москві.

Директор інформаційного бюро НАТО в Москві, аташе посольства Канади Ізабель Франсуа і другий співробітник бюро, аташе посольства Канади Марк Опгенорт найближчим часом будуть вислані з Росії. Позбавлені акредитації дипломати були прикріплені до канадського посольства.

Таким чином російська влада відповіла на позбавлення акредитації двох співробітників постпредства РФ при НАТО - керівника політичної секції Віктора Кочукова і аташе постпредства, відповідального секретаря місії Василя Чижова.

Канадська влада вже оголосила, що вважає рішення Москви непродуктивним і жалкує про подію. Канадські чиновники чекають, що посол РФ в Оттаві роз'яснить їм ситуацію.

Повідомлення про те, що Кочукова і Чижова висилають з Брюсселю з`явилося в кінці квітня. Офіційно НАТО оголосило, що вони позбавлені акредитації за якусь несумісну із статусом дипломата діяльність.

В той же час ЗМІ пов'язали висилку росіян зі шпигунським скандалом в Естонії. Восени 2008 року естонській владі стало відомо, що високопоставлений співробітник міністерства оборони Херман Сімм був пов'язаний спочатку з КДБ СРСР, а потім - з російськими спецслужбами. При цьому Сімм мав доступ до документів НАТО, які знаходилися в Естонії. Суд засудив шпигуна до 12 з половиною рокам позбавлення волі.

Москва розцінила як провокацію інцидент з двома співробітниками свого представництва при Північноатлантичному альянсі.

Назвавши висилку дипломатів "хамським демаршем альянсу", постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін повідомив, що міністерська зустріч Ради Росія-НАТО у встановлені терміни не відбудеться.

Нагадаємо, що засідання Ради Росія-НАТО на рівні міністрів закордонних справ планувалося на 19 травня.

Читайте також:

Росія висилає НАТОвських дипломатів

Москва скасувала зустріч Ради Росія-НАТО через "хамський демарш" альянсу

Бельгія наказала двом російським дипломатам якнайшвидше залишити країну

НАТО звинуватило Росію в порушені миру з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: