МЗС Лівії: армія Каддафі не збирається захоплювати Бенгазі

Офіційна Лівія заявляє, що повністю дотримується даної обіцянки про припинення вогню проти повстанців.

Дислокація збройних сил Лівії у безпосередній близькості від міста Бенгазі, оплоту повстанців на сході країни, не порушує одностороннього перемир'я, оголошеного владою країни - війська не збираються займати місто, заявив заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каїм.

"Збройні сили наразі недалеко від Бенгазі, однак у них немає наміру входити в місто", - повідомив Каїм.

Влада Лівії заявила у п'ятницю, 18 березня, про припинення всіх бойових дій проти бунтівників у зв'язку з прийняттям обмежувальної резолюції РБ ООН. Однак через кілька годин телеканал "Аль-Джазіра" повідомив, що збройні формування, вірні лівійському лідерові Муаммару Каддафі, підійшли на відстань менше 50 кілометрів до міста Бенгазі. За даними телеканалу, на підступах до міста вже відбуваються зіткнення повстанців і лівійських сил безпеки.

Пізніше офіційне лівійське агентство ДЖАН з посиланням на військове джерело спростувало цю інформацію, а представник МЗС Лівії заявив, що влада повністю дотримуеться даної обіцянки про припинення вогню проти повстанців.

Раніше син лівійського лідера Сейф аль-Іслам Каддафі заявляв, що армія має намір щільним кільцем оточити Бенгазі, проте військових дій в самому місті не планується. Він додав, що роззброєння повстанців буде доручено спеціальним антитерористичним підрозділам.

З 15 лютого у Лівії триває народне повстання проти Каддафі, який правив у країні понад 40 років. Країна фактично розділилася на захід, підконтрольний Каддафі, і схід, який утримують повстанці. Лівійська авіація щодня наносила удари по локаціям повстанців на сході країни і по окремим бунтівним містам на заході Лівії. Влада Лівії стверджує, що веде боротьбу проти збройних терористичних угруповань, які підтримує "Аль-Каїда".

Читайте також:

Війська Каддафі наближаються до Бенгазі, не звертаючи уваги на погрози Обами

Лівійські повстанці звинуватили Каддафі у порушенні перемир’я

Лівія покликала до себе міжнародних спостерігачів

Обама поставив Каддафі ультиматум, Європа готується до військової операції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: