МЗС наголосило на небезпеці заморожених конфліктів у заяві щодо Нагорного Карабаху

Україна виступає за довготривале політичне врегулювання.

Міністерство закордонних справ України висловило глибоке занепокоєння у зв'язку з ескалацією нагірнокарабаського конфлікту, а також співчуття рідним та близьким загиблих і поранених внаслідок бойових дій.

Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

"Закликаємо сторони конфлікту та міжнародне співтовариство, насамперед співголів Мінської групи ОБСЄ, докласти максимум зусиль для негайного припинення військових дій, деескалації ситуації та продовження пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права", - зазначили дипломати.

"У цьому зв'язку сподіваємося, що цій меті сприятиме сьогоднішнє спеціальне засідання Постійної Ради ОБСЄ у Відні. Нинішня ситуація красномовно свідчить про те, що "заморожені конфлікти" залишаються осередком нестабільності на всьому просторі ОБСЄ, які в будь-який момент можуть спалахнути та призвести до широкомасштабних бойових дій та великих людських втрат", - додали в МЗС.

Згідно із заявою, Україна виступає за довготривале політичне врегулювання нагірнокарабаського конфлікту на основі дотримання суверенітету та територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

Розбомблені будинки та солдати з автоматами: як зараз виглядає Нагірний Карабах

Нагадаємо, в ніч на 2 квітня між Азербайджаном та Вірменією відновився збройний конфлікт в Нагірному Карабасі. 

В Азербайджані віддали наказ підготуватись ракетно-артилерійським військам до можливого удару, в разі, якщо вірмени не припинять військові дії. При цьому, азербайджанська сторона наголошує, що війська Вірменії несуть великі втрати, втім відкривають вогонь по мирних населених пунктах.

Сьогодні, 5 квітня, у Нагірному Карабаху було досягнуто двосторонню угоду про припинення вогню.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: