МЗС РФ пред'явив ноту послу Таїланду

Главі Таїланду дипмісії заявлено "про крайні розчарування та подив з приводу політично мотивованого вердикту таїландського апеляційного суду" щодо Віктора Бута.

Посол Таїланду в Москві Чалермпол Танчіт був викликаний в МЗС РФ для подання у зв'язку зі справою Віктора Бута. Відповідну ноту передав заступник глави зовнішньополітичного відомства Росії Олексій Бородавкін.

Главі Таїланду дипмісії заявлено "про крайні розчарування та подив з приводу політично мотивованого вердикту таїландського апеляційного суду, який суперечить раніше прийнятому в серпні 2009 року рішенню Кримінального суду цієї країни, що відмовив в екстрадиції Віктора Бута в США у зв'язку з недостатністю представлених американською стороною доказів винності російського громадянина ".

Посол обіцяв довести позицію російської сторони до уряду королівства.

Віктор Бут був затриманий 6 березня 2008 року в Бангкоку за запитом США. У травні 2008 року федеральна прокуратура Південного округу Нью-Йорка висунула проти нього звинувачення за чотирма пунктами, у тому числі "у таємній змові з метою вбивства американських громадян". Він також звинувачується американською стороною в намірі поставляти озброєння бойовикам Революційних збройних сил Колумбії. У п'ятницю Апеляційний суд Таїланду ухвалив екстрадувати росіянина в США.

У російському дипломатичному відомстві відзначили, що в найвищому судовому ешелоні Таїланду просто проігнорували рішення суду нижчої інстанції, досконально розібратися в справі і спиралися на вагомі правові аргументи.

"Впродовж всього розгляду у "справі Бута" постійно відчувалися спроби штучної політизації судового процесу, що вживали ззовні, а фактично - чинення тиску на таїландське правосуддя. Причому відбувалося таке безпардонне втручання незважаючи на те, що Бут, як відомо, не здійснював на території Таїланду ніяких протиправних дій, таїландські правоохоронні органи зняли з нього всі звинувачення, а правоохоронні органи Росії також не мали претензій до росіянина", - звернули увагу на Смоленській площі.

У даному випадку, вважають у відомстві, гору взяли не право і справедливість, а політично мотивована лінія, явно нав'язана з-за кордону американськими авторами запиту про екстрадицію.

Читайте також:

Адвокати запропонували обміняти Віктора Бута

Росія пообіцяла повернути Бута додому

Дружина Бута: рішення про екстрадицію прийняте під тиском США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: