МЗС РФ відправив Держдеп США в американські в'язниці

Міністерство порадило відомству, "яке любить займатися моралями в праволюдській сфері", звернути увагу на "тортури, нелюдське поводження в самих США".

МЗС РФ 12 березня опублікував офіційний коментар до доповіді Держдепу США про дотримання прав людини у світі в 2009 році. Російське міністерство порадило відомству, "яке любить займатися моралями в праволюдській сфері", звернути увагу на "тортури, нелюдське або таке, що принижує людську гідність поводження в самих США".

"Причому не тільки у широко відомих випадках в Баграмі і спецв'язниці в Гуантанамо, яка, всупереч обіцянкам адміністрації, ніяк не закривається, але і в тюрмах, і на вулицях Америки", - йдеться в коментарі.

Російський МЗС Держдепу привітав намір опублікувати аналогічний звіт про права людини в Америці. Чиновники висловили надію на те, що в цьому документі "не будуть забуті насильство в сім'ях, що приводять до вбивств дітей, у тому числі всиновлених у Росії, і прояви расизму і ксенофобії до мігрантів, і ісламофобія, і вторгнення спецслужб в приватне життя, а також ті обмежувальні заходи, які вводяться щодо журналістів при висвітленні американських закордонних операцій".

У коментарі МЗС не прокоментовані конкретні положення зі звіту Держдепу США. Однак представники міністерства відзначили, що "в доповіді все традиційно і навіть ритуально: і підходи, і тези, і висновки, і інформатори".

"Ні для кого не секрет, що даний опус в першу чергу покликаний вирішувати внутрішньополітичні завдання американського істеблішменту шляхом використання тонкої матерії прав людини для вибудовування потрібних політичних рамок під просування цілком конкретних матеріальних зовнішньополітичних інтересів", - заявили в МЗС РФ.

У звіті Держдепартаменту США, опублікованому 11 березня, дана оцінка ситуації з правами людини в багатьох країнах світу, і в тому числі в Росії. Американці відзначили відсутність в РФ умов для вільних виборів, вбивства правозахисників та опозиційних журналістів, корупцію, свавілля правоохоронних органів, перешкоджання проведенню мирних зборів і обмеження свободи слова.

МЗС РФ зазначив, що зміст доповіді Держдепу ніяк не змінився, незважаючи на деклароване "перезавантаження" у відносинах з Росією.

Читайте також:

НАТО запропонувало Росії участь у системі ПРО в Європі

США пообіцяли не форсувати переговори з Росією про обмеження озброєння

Генпрокуратура РФ запропонувала зняти відбитки пальців у всіх мешканців країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: