МЗС РФ закликає польський Сейм забути про Другу світову

У МЗС заявили, що питання про генезис Другої світової війни "має бути, нарешті, залишене історикам".

Міністерство закордонних справ Росії висловило жаль у зв'язку з ухваленням Сеймом Польщі резолюції щодо подій 17 вересня 1939, в якій засуджувалося вторгнення радянських військ. Про це йдеться в опублікованому 24 вересня на сайті МЗС коментарі.

У МЗС заявили, що питання про генезис Другої світової війни "має бути, нарешті, залишене історикам", а рішення Сейму тільки вносить тенденційність і політизованість в питання про неоднозначні сторінки відносин між Польщею та Росією.

Позиція Росії щодо історії стосунків з Польщею докладно викладена в статті прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна, опублікованій у польському виданні Gazeta Wyborcza, говориться в коментарі міністерства. На думку МЗС, стаття стала сигналом до вибудовування з Польщею конструктивного діалогу з складних історичних питань.

Засуджувати вторгнення Червоної Армії на території Західної Білорусії та Західної України, що належали Польщі була прийнята польським парламентом 23 вересня 2009 року. Також Сейм виявив у діях СРСР на території Польщі, подібних до подій в Катині 1940 року, ознаки геноциду. Резолюція приймалася у спрощеному порядку на основі неформальної реакції депутатів.

У вересні 2009 року Володимир Путін зустрівся з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. За підсумками зустрічі Туск заявив, що спільна позиція Росії та Польщі щодо причин початку Другої світової війни дуже важлива для довірчих відносин між країнами. Також він відзначив, що домовився з Путіним про створення позбавлених політичного тиску спільних центрів по вивченню масових розстрілів у Катині, в результаті яких загинули 14 тисяч польських офіцерів.

Читайте також:

Фотохроніка початку Другої світової війни

Тягнибок: Друга Світова була війною за Україну

США відтворили бомбардувальник, з яким Гітлер сподівався виграти війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: