МЗС Росії дорікнув США в порушенні головного правила дипломатії

У Росії заявили, що американський уряд не зміг забезпечити конфіденційність при здійсненні дипломатичних завдань і тому WikiLeaks опублікував секретні документи.

Російські дипломати шкодують про те, що американські дипломатичні документи, опубліковані на сайті WikiLeaks, стали надбанням гласності.

Як заявило джерело в російському міністерстві закордонних справ, ситуація свідчить про те, що американський уряд не зміг забезпечити конфіденційність при здійсненні дипломатичних завдань. "Довіряти - одне з фундаментальних, якщо не ключове, умова ведення справ у міждержавних відносинах", - додало джерело.

При цьому він відзначив, що в читанні урядами дипломатичних документів один одного він не бачить нічого незвичайного. Представник МЗС також додав, що з'явилися на WikiLeaks документи не створять ніяких проблем, оскільки "не вносять нічого нового в ті уявлення про Росію і її нинішній стан, які є функцією інстинктів і забобонів, широко поширених на різних рівнях американського зовнішньополітичного, військово-політичного та розвідувального істеблішменту".

У кінці листопада сайт WikiLeaks, що спеціалізується на витоках інформації, опублікував більше 250 тисяч документів, які включають листування Держдепартаменту США та американських посольств. У цих документах зустрічаються повідомлення про Росію, а також характеристики, дані лідерам різних держав американськими дипломатами. Так, тандем Дмитра Мєдвєдєва і Володимира Путіна учасники листування порівняли з героями коміксів Бетменом і Робіном, відвівши головну роль російському прем'єру.

29 листопада уряд РФ відмовився виступати з офіційними коментарями з приводу опублікованих документів, у прес-службі Кремля заявили, що нічого цікавого і такого, що заслуговує коментарів, а глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав матеріали "кумедним чтивом" і пообіцяв будувати відносини з американськими колегами на основі їхніх справ, а не листування.

Читайте також:

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Документи Wikileaks довели зв'язок RosUkrEnergo з російською мафією

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: