МЗС Росії погрожує Грузії новими "збройними інцидентами"

Росія незадоволена діями Грузії щодо захоплення суден третіх країн в акваторії Абхазії.

Російський МЗС погрожує Грузії "серйозними збройними інцидентами" у разі продовження практики захоплення суден третіх країн в акваторії Абхазії. Про це йдеться у заяві офіційного представника російського зовнішньополітичного відомства Андрія Нестеренка.

"Неодноразові випадки захоплення ВМС Грузії і подальшого арешту грузинською владою торгових суден третіх країн у районах відкритого моря біля узбережжя Абхазії є нічим іншим, як кричущим порушенням конвенції 1982 року по морському праву, актами міжнародного правового свавілля", - сказав Нестеренко.

Дипломат охарактеризував дії грузинської сторони як спробу морської блокади узбережжя Абхазії і попередив, що вони "чреваті загостренням військово-політичної ситуації в регіоні і можуть призвести до серйозних збройних інцидентів".

Нестеренко жалкує з приводу такої "короткозорої та небезпечної" позиції Тбілісі і уточнив, що вся відповідальність за можливі непередбачувані наслідки таких дій "повністю лежить на грузинській стороні".

28 серпня 2009 заступник керівника Прикордонної служби ФСБ Росії Євген Інчін заявив, що російська берегова охорона допоможе абхазьким морякам "ефективно і продуктивно" забезпечувати недоторканність судів в абхазьких територіальних водах.

У відповідь офіційний Тбілісі пообіцяв розцінювати дії російської берегової охорони як піратство. За грузинськими законами, акваторія Абхазії закрита для міжнародного судноплавства. З початку 2009 року грузинська влада затримали в абхазьких територіальних водах більше 20 суден третіх країн.

Читайте також:

Грузія: Росія хоче помістити втручання в Південну Осетію в правові рамки

Грузинський солдат розповів про жахи осетинського полону

Російський літак обстріляв грузинський траулер з росіянами на борту

Росія: Грузія готується до нової "серпневої війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: