МЗС РФ: в Абхазії в росіян забирають квартири

Російські дипломати ставляться до скарг співвітчизників "з усією серйозністю" і направляють в МЗС Абхазії відповідні запити.

Між Москвою і Сухумі назріває скандал, пов'язаний з порушенням в Абхазії прав російських громадян, у яких незаконно відбирають квартири. У МЗС Росії надходить безліч звернень росіян в Абхазії, які заявляють про випадки відчуження у них власності. Російські дипломати ставляться до цих скарг "з усією серйозністю" і направляють в МЗС Абхазії відповідні запити, повідомив заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ Ігор Лякін-Фролов.

Газета "Московский комсомолец" сьогодні заявила, що Міністерство закордонних справ РФ вже направило на адресу абхазького керівництва ноту, в якій висловило "серйозне занепокоєння численними випадками відчуження у російських громадян їх власності в Абхазії".

У МЗС спростували цю інформацію, заявивши, що направляють лише запити. "Ми не схильні драматизувати ситуацію, але це питання, яке треба вирішувати спільно", - зазначив Лякін-Фролов.

Тим часом історій про те, як у росіян в Абхазії незаконно відбирають житло, десятки, якщо не сотні, розповідає абхазький адвокат Тамаз Кецба. "Тільки я веду близько 30 таких справ, - говорить він. - Мені в російському посольстві називали цифру 4 тисячі - стільки лежить у них заяв з приводу незаконного відбирання нерухомості".

В Абхазії будівельний бум, ціни на нерухомість після визнання Росією незалежності республіки ростуть прямо на очах. Незважаючи на безліч оголошень про продаж будинків і квартир в Абхазії, купувати нерухомість в республіці має право тільки громадянин Абхазії, а громадяни Росії, щоб придбати собі будинок, змушений брати участь у різних сумнівних схемах.

"Росіяни виявилися тут найвразливішими, - відзначає Тамаз Кецба. - Абхазця важко образити, позбавити житла, тому що за кожним стоїть його численна рідня. А у росіян немає ніякого захисту".

Після війни в Абхазії залишилося багато покинутих квартир. Велика їх частина належала етнічним грузинам, які залишили республіку разом з відступала грузинською армією. Питання про власність грузинських біженців - це питання делікатне і політичне, але з грузинською власністю надійшли за законами воєнного часу: вона вважалася трофейної, а оскільки багато абхазців в результаті війни позбулися житла, то вони займали порожні квартири і будинки, і їм оформляли їх у власність. Ця практика була узаконена неофіційно.

Однак при першому президенті Ардзінба діяла негласна заборона на оформлення у власність квартир і будинків, що належать російському населенню. Зрозуміло, в письмовому вигляді подібне розпорядження існувати не могло, але усні вказівки з цього приводу були дані абсолютно чітко.

Але останнім часом цю негласну заборону було знято. Одночасно було прийнято низку документів, які, за задумом їх авторів, повинні були вирішити питання з кинутою грузинською нерухомістю.

У розпорядженні МК виявився секретний "Інструктивний лист щодо порядку застосування Указу Президента Республіки Абхазія" Про інвентаризацію житлового фонду Республіки Абхазія "УП-52 від 23 березня 2005 року". Документ датований 6 лютого 2006, згідно з ним порожні будинки визнаються безхазяйними і підлягають перерозподілу.

Читайте також:

МЗС Грузії: США ніколи не визнають Абхазію і Південну Осетію

У Грузії визначилися з тим, у який спосіб буде врегульована проблема Абхазії

У 2010 році республіку Абхазія визнає низка тихоокеанських держав

Грузія запропонувала Путіну пам'ятник Сталіну в обмін на Абхазію та Осетію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: