МЗС Росії засудило США і ЄС за односторонні санкції проти Ірану

Російська сторона вважає що санкції стосовно Ірану, які приймаються Вашингтоном є неприйнятними і "йдуть врозріз з принципами спільної роботи в "шестірці" і у форматі РБ ООН" відносно іранської ядерної програми.

МЗС РФ висловило невдоволення введенням США 17 червня нових односторонніх санкцій проти Ірану. В офіційному коментарі на сайті МЗС повідомляється, що російська сторона вважає що заходи, які приймаються Вашингтоном є неприйнятними і "йдуть врозріз з принципами спільної роботи в "шестірці" і у форматі РБ ООН" відносно іранської ядерної програми.

У тексті заяви наголошується, що нові санкції в черговий раз руйнують систему єдиних санкцій проти Тегерана з боку Ради безпеки ООН. Російський МЗС бачить у цьому зневагу до партнерства з Росією з боку США і ЄС.

У той же час міністр оборони США Роберт Гейтс назвав позицію Росії щодо ядерної програми Ірану "шизофренічною". За його словами, РФ, з одного боку, бачить в Ірані загрозу безпеки, а з іншого - прагне розвивати з Тегераном торгове партнерство у сфері озброєнь і ядерних технологій.

Вашингтон ввів санкції для ще 30 іранських компаній і приватних осіб у рамках кампанії адміністрації Обами щодо створення обмежень на фінансові операції Ісламської Республіки. Паралельно глави МЗС країн ЄС також погодили пакет додаткових обмежувальних заходів проти Тегерана.

Останній раз Радбез ООН ущільнював санкції 9 червня. Тоді Росія проголосувала за новий режим санкцій і брала участь у його розробці разом з Великобританією, Францією, США і Китаєм. Пакет обмежень передбачає не тільки обмеження фінансової діяльності низки іранських компаній і приватних осіб на території країн-членів Радбезу ООН, але й продовження часткового ембарго на торгівлю зброєю з Ісламською Республікою.

Читайте також:

Іран готовий до переговорів з ядерної програми

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Ахмадінежад звинуватив ядерні держави в спробі привласнити атомну енергію

Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: