МЗС України знайшло пояснення відкриттю Росією мосту до окупованого Криму

Україна працюватиме над санкціями щодо осіб причетних до незаконного будівництва.

Будівництво мосту через Керченську протоку є протиправним та без згоди України. 

У умовах анексії Криму це є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України.

"Такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною", йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України.

"Керченський міст жодним чином не змінить статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах. Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь та відшкодовуватиме заподіяну шкоду", - йдеться у повідомленні.

У Міністерстві закордонних справ наголосили, що Україна працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій до фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу.

Раніше заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила, що будівництво Кримського моста не змінює протиправності окупації Росією півострова. Українські дипломати нагадали, що Росія звела міст на окупованій території.

Залиште свій коментар