МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Японія має намір висловити свій протест щодо відвідин президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим південних Курильських островів.

Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара має намір викликати російського посла Михайла Білого.

Як повідомили представники влади Японії, глава зовнішньополітичного відомства має намір висловити свій протест щодо відвідин президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим південних Курильських островів, які Японія вважає своєю територією.

Раніше прем'єр-міністр Японії Наото Кан висловив жаль у зв'язку з візитом президента РФ Дмитра Мєдвєдєва на Курильські острови, через суперечку про приналежність яких Москва і Токіо з 1945 року не можуть підписати мирний договір.

Про намір найближчим часом відвідати південні Курили президент РФ заявив журналістам ще в ході вересневої поїздки на Камчатку.

Через нельотну погоду тоді йому це зробити не вдалося, однак він запевнив, що обов'язково побуває на Курилах, оскільки "це дуже важливий регіон нашої країни".

Після цього японська влада висловила стурбованість, заявивши, що вважає південні Курильські острови своєю територією і що приїзд російського президента на острови ускладнить відносини двох країн.

Варто зазначити, що Японія претендує на чотири острови Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР (продовжувачкою якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

МЗС РФ відкинуло спроби Токіо перешкоджати відвідуванню президентом РФ Курильських островів, зазначивши, що глава російської держави "самостійно визначає маршрути поїздок територією своєї країни" і "будь-які поради ззовні щодо цього недоречні і неприйнятні".

У свою чергу, джерело в адміністрації президента, яке займається питаннями внутрішньої політики, заявило, що в Москві вважали б за доцільне приурочити поїздку Мєдвєдєва на Курили до найближчого візиту до Японії. Планується, що Медведєв приїде до Японії на саміт АТЕС 13-14 листопада.

Читайте також:

Мєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Японія прямо порадила Мєдвєдєву не їхати на Курили

Мєдвєдєв образить національну гідність японців

Японія знову заявила про приналежність Курильських островів до неї

ВідеоМЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: