На АЕС "Фукусіма-1" насувається тайфун

У Японії починається сезон дощів. Негода може спровокувати поширення радіоактивного пилу - спеціальна обробка аварійної АЕС "Фукусіма-1" досі не завершена.

У неділю в Японії очікують другий у поточному році тихоокеанський тайфун "Сонгда". Метеорологи попередили, що в районі, де розташована аварійна атомна станція "Фукусіма-1", буде сильна злива і вітер.

Негода здатна спровокувати поширення радіоактивного пилу з території АЕС. Компанія-оператор станції ТЕРСО повідомила, що "Фукусіма" не повністю готова до погіршення погодних умов в цьому районі.

Після аварії співробітники АЕС почали обробляти будівлі енергоблоків спеціальною синтетичною смолою, яка перешкоджає розльоту радіоактивних частинок, проте роботи не були завершені.

У ТЕРСО планують завершити обробку реакторів синтетичною смолою в червні. Між тим, в центральній Японії найближчими днями починається сезон дощів, який триватиме приблизно до середини липня.

"Ми доклали всіх зусиль, проте не змогли повністю обробити пошкоджені будівлі", - заявили представники компанії-оператора.

Радник прем'єр-міністра Японії Госі Хосоно напередодні також назвав вжиті оператором "Фукусіма-1" заходи проти дощу і вітру недостатніми.

У суботу вранці на "Фукусіма-1" побували інспектори МАГАТЕ. Група міжнародних експертів у складі 18 осіб у супроводі представників компанії ТЕРСО оглянула пошкоджені енергоблоки. До 1 червня поточного року інспектори агентства повинні представити японському уряду свою доповідь.

Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася внаслідок потужного землетрусу і цунамі в березні цього року. Вона була визнана найгіршою в світовій історії після Чорнобильської катастрофи.

Читайте також:

Оператор "Фукусіма-1" підтвердив розплавлення палива в трьох реакторах

На "Фукусіма-1" стався масштабний витік радіоактивної води

Японія почала евакуацію людей за межами 20 км навколо "Фукусіми"

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: