На АЕС "Фукусіма-1" почалася відкачка радіоактивної води

Ліквідатори почали відкачувати воду з пошкодженого другого реактора японської АЕС. В уряді країни вважають, що розплавлення ядерного палива не буде.

На аварійній японській атомній електростанції "Фукусіма-1" почалася відкачка радіоактивної води з пошкодженого другого реактора.

Воду відкачують до спеціального сховища. Як очікується, роботи мають бути завершені до 26 квітня. На нижньому поверсі енергоблоку накопичилося близько 25 тис. куб. м радіоактивної води.

Напередодні обстеження будівель енергоблоків на "Фукусіма-1" провели роботи. Згідно з отриманими технікою даними, у першому реакторі рівень радіації становить від 10 до 49 мілізіверт на годину, у третьому - 28-57 мілізіверт на годину.

Це значний рівень радіації – перебувати в приміщенні навіть у спецкостюмах можна лише нетривалий час.

Офіційний представник уряду Японії Юкіо Едано заявив, що якщо пошкоджені реактори будуть і надалі охолоджуватися в тому ж режимі, розплавлення ядерного палива не відбудеться. За його словами, зараз вже можна говорити про стабілізацію обстановки і про перші успіхи охолодження.

Раніше компанія-оператор станції TEPCO пообіцяла, що ситуація на АЕС буде повністю під контролем через дев'ять місяців.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня була виведена з ладу система охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

Читайте також:

Ситуацію на "Фукусімі" візьмуть під контроль протягом 9 місяців

У зоні відчуження навколо "Фукусіми-1" почали шукати зниклих безвісти

Рівень радіації в океані біля Японії досяг рекордних значень

Рівень небезпеки аварії на "Фукусімі" офіційно підвищений до Чорнобильського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: