На АЕС у Бельгії стався ядерний інцидент

Проблема виникла з водяним насосом четвертого енергоблоку атомної станції у місті Дуле.

 У бельгійському місті Дуле стався ядерний інцидент другого рівня за міжнародною шкалою. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Згідно з інформацією, проблема виникла з водяним насосом четвертого енергоблоку станції в п'ятницю, 18 березня. Несправність була оперативно усунена. Інцидент ніяк не вплинув на безперебійне функціонування об'єктів АЕС та на здоров'я її працівників і жителів міста, запевнили енергетики.

Як повідомляється, у Бельгії діють сім ядерних реакторів. У 2010 році на бельгійських АЕС сталося 17 інцидентів - на п'ять більше, ніж роком раніше. Але це були, головним чином, несуттєві для ядерної безпеки позаштатні ситуації.

За словами міністра внутрішніх справ Бельгії Аннемі Туртельбом, незважаючи на те, що ризик масштабного ядерного інциденту в Бельгії "вкрай малий, він не може бути виключений". До цих пір найсерйознішим ядерним інцидентом в Бельгії був викид в атмосферу радіоактивного йоду, який стався в інституті радіоелементів під Флерюсе в 2008 році.

Влада Бельгії оголосила днями про рішення провести тести на надійність АЕС на території країни відповідно до рекомендації Єврокомісії членам ЄС. До тих пір, поки результати тестів не будуть вивчені, уряд не почне обговорювати питання про можливе продовження "життєдіяльності" бельгійських АЕС.

Як відомо, увага світу зараз прикута до подій у Японії, де внаслідок землетрусу та цунамі сталися кілька вибухів та пожеж на атомних станціях. На станції "Фукусіма-1" рівень небезпеки днями був підвищений до п'ятої позиції з семи можливих.

Читайте також:

Ситуація на японських АЕС буде критичною ще 10 днів

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Радіоактивний шлейф з Японії досяг Каліфорнії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: