Режим НС діяв на АЕС біля Карачі протягом більш ніж семи годин. Наслідки аварії вдалося усунути.
На АЕС в околицях пакистанського мегаполіса Карачі протягом семи годин діяв режим надзвичайного стану через витік радіоактивної води з труби реактора. Наслідки аварії вже вдалося усунути.
Надзвичайна подія сталася у ніч на вівторок, 18 жовтня. На АЕС в цей час проходили профілактичні роботи - станція була закрита на профілактику ще 5 жовтня.
"Завод закрито з 5 жовтня, і витік почався під час перевірки технічного обслуговування", - сказав представник керівництва АЕС.
За його словами, як тільки витік виявили, на станції негайно оголосили режим надзвичайної ситуації, зона протікання була ізольована.
"Ситуація перебуває повністю під контролем, і немає жодних даних про руйнування або радіацію. Але, можливо, відновлення роботи станції тепер відкладуть на деякий час", - сказав він.
Очікується, що робота АЕС буде відновлена протягом 4-5 тижнів.
Атомна електростанція KANUPP (Karachi Nuclear Power Plant) розташована на березі Аравійського моря в 25 кілометрах від Карачі. Ця АЕС має один реактор потужністю 137 МВт, вона була введена в експлуатацію ще в 1972 році.
Нагадаємо, навесні цього року весь світ налякала масштабна аварія на японській атомній станції "Фукусіма-1".
Внаслідок землетрусу та цунамі 11 березня на АЕС відключилися системи охолодження реакторів, що спричинило кілька пожеж та вибухів. Наслідки аварії не можуть остаточно усунути до цього часу. Японські експерти стверджують, що аварія на "Фукусімі" набагато небезпечніша за катастрофу в Чорнобилі в 1986 році.
Читайте також:
У Франції стався вибух на АЕС, є жертви
Експерти: аварія на "Фукусімі" небезпечніша за аварію на ЧАЕС
Норвезький терорист припускає, що ЧАЕС підірвали українські націоналісти