Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Австралію насувається величезний пемзовий пліт розміром майже як Вашингтон

Це дуже добре для Великого бар'єрного рифу.

Масивний пліт, створений з пемз, пливе у бік Австралії, перевозячи морські організми, які, на думку вчених, можуть допомогти поповнити Великий бар'єрний риф.

Деякі камені великі, як баскетбольні м'ячі, і утворили гігантський лист, що розтягнувся на площу у 150 квадратних кілометрів, розміром майже як Вашингтон, пише NPR

Австралійська пара Майкл Гоулт та Лариса Брілл, яка пливла на Фіджі катамараном, оприлюднили у Facebook фото пемзи в океані. Вони написали, що відчули "слабкий, але чіткий запах сірки", коли перебували поблизу місця, "де була зафіксована вулканічна активність".

Пізніше подружжя написало, що "увійшло до суцільного кам'яного поля, створеного з пемзових каменів. Пляма пішла настільки далеко, наскільки ми могли бачити при місячному світлі з нашим прожектором".

Report of Volcanic Rubble Slick dangerous to vessels. Catamaran ROAM sailing to Fiji encountered volcanic rocks...

Опубліковано Sail Surf ROAM Четвер, 15 серпня 2019 р.

Американське космічне агентство NASA вважає, що пемзовий пліт утворився внаслідок виверження підводного вулкану біля острова Тонга. 

За даними NASA, вулкани мають "безліч драматичних способів оголосити про свою присутність", включаючи виверження золи, пари та лави, грязьові потоки та землетруси та раптовий підйом острова над поверхнею води.

"Один з найбільш тонких і рідких виявів - це пліт пемзи", - повідомляє NASA. "Багато вулканів покриті водами Світового океану. Коли вони вивергаються, вони можуть знебарвити океанську поверхню газами і сміттям. Вони також можуть викидати маси лави, легші за воду. Такі породи пемзи повні дір і порожнин і вони легко плавають".

Скотт Брайан, доцент кафедри технологічного університету в Квінсленді, повідомив Австралійській корпорації радіомовлення, що пліт пливе в бік Австралії, і допливе до материка приблизно через 7-12 місяців. За його словами, до цього часу пліт буде "охоплений цілою низкою організмів водоростей, коралів і крабів, равликів та червів".

"Кожен шматок пемзи - це будинок і транспортний засіб для морських організмів, які можуть приєднатися та проїхатись через глибокий океан, щоб дістатися до Австралії", - сказав Брайан виданню The Guardian.

Брайан зазначив, що організми допоможуть відновити корали Великого бар'єрного рифу, половину яких знищили кліматичні зміни.

Відео В Індонезії на острові Суматра активізувався вулкан Синабунг

Йому уже присвоїли червоний - найвищий рівень небезпеки. Це означає, що виверження вулкана неминуче. Клуби диму видно за десятки кілометрів, місцеві фільмують їх на смартфони. Однак наближатися до гори місцева влада ближче, ніж на три кілометри не дозволяє.  

В Індонезії на острові Суматра активізувався вулкан Синабунг

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції