На Балканах очікують на розміщення російської військової бази в Сербії

На Балканах ширяться чутки про відкриття росіянами військової бази в Сербії під прикриттям координаційної-логістичного центру.

Росія збирається відкрити в Сербії поблизу косовської кордону свою військову базу – першу в Європі з моменту припинення дії Варшавського договору в 1991 році.

Подібні чутки ходять на Балканах. Говорити про це вважають за краще як про "змову", стверджуючи, що база буде добре замаскована і стане відповіддю Москви на розширення НАТО в регіоні, пише The Economist.

Російська база стала предметом обговорень з жовтня минулого року, коли Белград відвідав президент РФ Дмитро Мєдвєдєв. Тоді було оголошено про створення спільного координаційної-логістичного центру в місті Ніш, рівновіддаленим від Косова і Болгарії (до них від Ніша приблизно 100 км). Будівництво центру має розпочатися цього року на території місцевого аеропорту.

В якості російського партнера виступає Міністерство з надзвичайних ситуацій. Згідно з домовленостями, його авіація буде використовувати базу як опорний пункт під час природних катастроф.

Однак балканські сусіди Сербії звертають увагу на інше. Вони вказують, що МНС є по суті напіввійськовим формуванням, котре за необхідності підтримує російських силовиків і спецслужби. До того ж воно брало участь не тільки в боротьбі з природною стихією в регіоні: зокрема, його співробітники після війни розчищали в Сербії мінні поля.

На цій підставі почали стверджувати, що Ніш перетвориться мало не в шпигунську базу, а при необхідності швидко переорієнтується на військові потреби. Особливу увагу вони звертають на те, що через це містечко пройде гілка відомого трубопроводу "Південний потік", по якому російський газ планується постачати в Європу в обхід України.

Глава сектору з боротьбиз надзвичайними ситуаціями МВС Сербії Предраг Марич категорично відкидає домисли про те, нібито Росія хоче "хитрістю" домогтися відкриття в країні своєї військової бази. У лютому в Белграді пройде конференція, присвячена роботі майбутнього координаційного центру, і на неї запрошені не менше 11 країн, підкреслює він.

The Economist, зі свого боку, нагадує, що подібні істеричні чутки ходили раніше з приводу істинних намірів США і НАТО в 1990-і роки, коли вони бомбили Югославію, а після наповнили регіон своїми військами. Тоді багато хто теж вважали, що справжньою метою Заходу була каспійська нафта, яку планувалося перекачувати по трубопроводу AMBO через Болгарію, Македонію та Албанію.

Читайте також:

Росія добудує завод з виробництва автоматів Калашникова в Лівії

Міноборони Росії оголосило розпродаж військової техніки

Партія регіонів засудила арешт російських шпигунів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: