На Берлусконі завели кримінальну справу за тиск на журналістів

Проти італійського прем'єра порушено кримінальну справу за тиск на керівництво телеканалу RAI, який критикував політику уряду. Берлусконі назвав справу проти нього нечесними іграми опозиції.

Проти прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі порушено нову кримінальну справу. Прокуратура розпочала проти нього розслідування за фактом тиску на керівництво першого каналу державної телекомпанії RAI.

Берлусконі в розмовах з керівництвом телеканалу чинив тиск, наполягаючи на закритті політичної програми опозиційного толку Annozero, в якій часто звучить критика політики уряду і прем'єра особисто.

Опозиція давно звинувачує уряд і Берлусконі, власника приватної медіа-компанії Mediaset, якій належить чотири телеканали, в спробі взяти під повний контроль італійське телебачення.

Зокрема, опозиція наполягає, що уряд "поставив своїх людей" в керівництво RAI. У відеозверненні Сільвіо Берлусконі назвав нове розслідування "нечесними іграми опозиції, яка використовують правосуддя в політичних цілях".

Нинішній скандал вибухнув на тлі припинення мовлення в сітці RAI політичних ток-шоу в період перед адміністративними виборами, які відбудуться наприкінці березня. Таке рішення було прийнято керівництвом державної телекомпанії, слідуючи урядового розпорядження про необхідність надання всім кандидатам однакового часу в ефірі.

Приватним компаніям, головним чином Sky Italia (що входить до медіаімперії Руперта Мердока), вдалося через суд домогтися визнання недійсним такого розпорядження для приватних телеканалів, які мають намір проводити відкриті дебати між кандидатами у прямому ефірі.

Напередодні Берлусконі потрапив у черговий скандал. На прес-конференції він образив журналіста, який задавав питання про корупцію. "Я розумію, чому ви такий злий - тому що кожного разу, коли ви заглядаєте вранці в дзеркало, це псує вам настрій на весь день!", - сказав Берлусконі.

На захист прем’єра став і глава оборонного відомства Італії Іньянціо Ла Русса. Він схопив журналіста за комір і в грубій формі наказав йому замовчати.

Ображений медійник заявив, що подасть позов до суду на міністра оборони за застосування сили та агресивну поведінку.

Читайте також:

Сільвіо Берлусконі облаяв журналіста

Берлусконі буде спати на ліжку Наполеона

Прем'єр Італії Берлусконі заявив, що його хочуть вбити

Партію Берлусконі фінансував клан Корлеоне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: