Проблеми із зарплатою і робота в морози. Будівельники стадіонів скаржаться на умови праці в Росії

У ФІФА відкидають будь-які звинувачення у свій бік.

У середу, 14 червня, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила звіт, в якому йдеться про порушення трудових прав будівельників у Росії, які зводять стадіони для майбутніх спортивних подій

Про це інформує "DW".

Організація зафіксувала порушення на шести стадіонах, які облаштовують до проведення Кубку конфедерацій-2017 та Чемпіонату світу з футболу-2018. Зокрема, робітники з Росії, Білорусі, України та країн Центральної Азії скаржаться на проблеми із виплатою заробітної платні, відсутність офіційних трудових договорів та працю за несприятливих погодніх умов (за температури до мінус 25 градусів без засобів захисту). 

Будівельники стверджували, що заява про порушення своїх прав могла вартувати їм санкціями з боку роботодавців. Як вказано у звіті, на стадіонах ЧС-2018 через виробничі травми загинуло 17 робітників.

HRW заявила й про перешкоджання роботі своїх спостерігачів. Зокрема, у квітні цього року одного з представників організації незаконно утримували у поліцейському відділку в Калінінграді. Правозахисники вважають, що відповідальним за умови праці на спортивних об'єктах "є що приховувати".

Як зазначила заступниця директора HRW Джейн Б'юнекен, тамтешні робітники "зіштовхуються з експлуатацією та порушеннями, але ФІФА поки не довела, що здатна ефективно провадити моніторинг, запобігати таким ситуаціям та виправляти їх". До слова, ще до публікації звіту ФІФА відкинула будь-яку критику правозахисників щодо себе.

Нагадаємо, що раніше в мережі з'явилися фото оновлених спеціально до чемпіонату світу з футболу станцій метро в Москві. Ледь не на кожній з них тепер можна побачити образ більшовицького лідера Володимира Леніна. 

Фотогалерея Бюст Леніна та мозаїка: Reuters опублікував фото російського метро (9 фото)

Залиште свій коментар