На четвертому реакторі "Фукусіма-1" зруйновані стрижні

На аварійній АЕС "Фукусіма-1" деякі з паливних стрижнів зруйновані. Про це свідчить підвищений рівень вмісту радіоактивного йоду у воді.

Деякі з паливних стрижнів на четвертому реакторі аварійної АЕС "Фукусіма-1" зруйновані. Про це повідомила компанія-оператор станції Tepco. На початку квітня повідомлялося про часткове пошкодження стрижнів на першому і другому реакторі АЕС.

У пробі води, взятої з басейну з відпрацьованим паливом в приміщенні четвертого реактора, був виявлений підвищений рівень вмісту радіоактивного йоду-131 (220 беккерелів на кубічний сантиметр), цезію-134 (88 беккерелів на кубічний сантиметр) і цезію-137 (93 Беккереля на кубічний сантиметр). Згідно із заявою компанії, ці цифри означають, що частина паливних стрижнів на реакторі отримала ушкодження.

Агентство з ядерної безпеки Японії підтвердило, що вміст радіоактивних матеріалів перевищує нормальний рівень в 100 тисяч разів, проте підкреслило, що дані можуть бути спотворені через попадання в басейн дощової води з радіоактивними елементами або уламками конструкцій з підвищеним радіаційним змістом.

На момент землетрусу реактор в четвертому енергоблоці "Фукусіма-1" був заглушений для проведення планової перевірки, до того ж у басейні реактора перебував 1331 відпрацьований стрижень і 204 невикористаних стрижня.

Повідомляється, що через підвищення температури в басейні період охолодження 548 з 1331 стрижні були коротшими, ніж слід, внаслідок чого стрижні отримали руйнування. Крім того, на стані стрижнів міг позначитися вибух водню на четвертому реакторі, що стався незабаром після землетрусу і цунамі, - тоді були зруйновані дах і частина стіни енергоблоку.

Нагадаємо, що 12 квітня уряд Японії підвищило рівень небезпеки на "Фукусіма-1" до максимального - ситуація на АЕС тепер оцінюється в сім балів за міжнародною шкалою небезпеки INES.

Читайте також:

Навколо "Фукусіма-1" почали будувати сталевий паркан

Ситуація на "Фукусімі" знову критична: станції загрожує вибух

Витік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: