На "чорному ринку" в Грузії знайшли матеріали для атомної бомби

У Грузії за закритими дверима проходять судові слухання щодо двох іноземців, які незаконно ввезли в країну високозбагачений уран і торгували ним.

У Грузії судять двох іноземців, які на "чорному ринку" торгували високозбагаченим ураном, що може бути використаний для виробництва атомної бомби.

Судові слухання проходять за закритими дверима. За даними грузинської влади, обвинувачені у контрабанді вже визнали себе винними в тому, намагалися продати високозбагачений уран, ввезений в Грузію незаконно.

За словами офіційного представника МВС країни Шоти Утіашвілі, "судовий процес за фактом затримання в березні цього року двох іноземних громадян, у яких було вилучено певну кількість радіоактивних речовин, наближається до завершення, і невдовзі їм буде винесено вирок".

Президент Грузії Михайло Саакашвілі повідомив про затримання іноземців ще на ядерному саміті у Вашингтоні в квітні, але деталі справи досі не розголошувалися.

Процес проходив за закритими дверима для збереження таємниці роботи грузинського підрозділу з боротьбі з поширенням ядерної зброї, проте представники слідства надали британській The Guardian ексклюзивну інформацію про справу.

За твердженням видання, обидва затриманих є громадянами Вірменії. Один з обвинувачених нібито є бізнесменом, а інший фізиком.

Як пише газета, це вже "третій за сім років випадок перехоплення високозбагаченого урану в Грузії. Всього ж з моменту розпаду СРСР в цьому регіоні 21 раз перехоплювали або запобігали спробі крадіжки високозбагачених радіоактивних речовин. У кожному з цих випадків зникнення матеріалу не було виявлено, а більшість крадіжок були здійснені співробітниками ядерних об'єктів".

Журналісти звернули увагу, що поки не зрозуміло, скільки ядерної речовини циркулює на "чорному ринку" і чи отримують її екстремістські угруповання.

Заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе була здивована повідомленнями, що з'явилися в західних ЗМІ щодо затримання іноземців.

"Ця інформація не є новиною, оскільки вона була поширена представниками Грузії та співробітниками грузинських спецслужб, які затримали цих іноземних громадян при спробі продати радіоактивні речовини", - сказала Каландадзе на брифінгу 8 листопада.

Читайте також:

Іран продовжує збагачувати уран, ігноруючи ООН

У Грузії затримали чотирьох російських шпигунів

Саакашвілі переписав конституцію, щоб стати "грузинським Путіним"

Грузія і Іран скасували візи

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: