На дипломатичний демарш РФ Туреччина відповіла знущальною помилкою на банері

У привітанні "Ласкаво просимо" російською мовою не вистачало літери.

Перший всесвітній гуманітарний саміт ООН розпочав роботу у Стамбулі. Туреччину місцем проведення обрали не випадково, адже ця країна прийняла найбільше біженців із Сирії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лідери понад 60 країн світу, міжнародні організації і навіть Джеймс Бонд – власне, виконавець його ролі у Бондіані актор Деніел Крейг, цього разу у ролі посла доброї волі ООН. Головне, що хочуть зробити усі ці люди, – привернути увагу до долі сучасних біженців.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун розповів, що саміт він замислив ще чотири роки тому, але масштаби біди відтоді зросли кардинально.

"Рекордна кількість людей – 130 мільйонів – потребують допомоги. Нині найбільша кількість тих, хто був змушений покинути свої домівки, за весь період з часів Другої світової війни", - наголосив генсек організації.

ВідеоУ Стамбулі розпочав роботу перший Всесвітній гуманітарний саміт ООН

Хвиля мігрантів із Сирії накрила не лише Європу. Найбільше їх прийняли Туреччина, Німеччина та Британія. Але не секрет, що є країни, які за будь-яку ціну прагнуть уникнути участі у долі біженців.

Делегація Німеччини у Стамбулі чи не найпотужніша – федеральна канцлер, міністр закордонних справ. Вони наполягають, що має бути узгоджена нова єдина політика у цьому питанні.

"Ми повинні бути впевнені, що допомога приходить туди, де її найбільше потребують. Маємо впевнитися, що гуманітарна робота ведеться і це те, для чого ми повинні працювати всі разом", - наголосила Меркель.

Не лише про потреби Донбасу говорив на саміті Петро Порошенко. В українській делегації – лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров. Заявлена була також і переможниця Євробачення Джамала, але вона не приїхала.

Україна нагадує, що до гуманітарної катастрофи та порушення прав людини у Криму та на Донбасі спричинилася саме Росія, яка становить загрозу цілому світу.

"Ми це дуже чітко бачимо у сьогоднішній Росії – ядерній державі, яка розглядає демократію як загрозу, а свободу як отруту. Йдеться не про відмінність у тлумаченнях. А про відмінність у цілях. Захід прагне більше гармонії для збереження та спільного процвітання. Росія ж, з іншого боку, прагне більшого впливу та відмовляється керуватися принципом глобальної спільної вигоди", - наголосив Порошенко.

Росія як країна напряму причетна до організації щонайменше двох сучасних гуманітарних катастроф – в Україні та Сирії – до Стамбула відрядила заступника міністра надзвичайних ситуацій. І це справжній демарш. У своєму листі російська місія при ООН розкритикувала і організацію саміту, і коло учасників, і – наперед – його підсумки. Мовляв, росіянам не дали вписати свої пропозиції у фінальні документи.

Тож, усе, що залишилося від участі Росії, це напис на вітальних банерах: "Добро пожаловат" . Без м'якого знака в кінці.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: