На дні Чорного моря знайшли радянську субмарину

Імовірність того, що виявлено радянський підводний човен С-34, перевищує 50%.

У Чорному морі біля Варни було виявлено радянський підводний човен С-34. Повідомляється, що корпус субмарини розламаний на дві частини, найімовірніше, внаслідок вибуху міни або удару авіабомби.

Як зокрема повідомив представник клубу "Black Sea Dive Odesos" Орлін Цанєв, команда водолазів розчистила від донних нашарувань перископ, верхню частину рубки й знаряддя, зробила серію фотознімків і проінформувала про знахідку представників болгарських військово-морських сил,

Водночас історик Атанас Панайотов, який багато років вивчає операції радянських підводних човнів біля берегів Болгарії, підтвердив, що на підставі представлених фотодокументів, доставлених із чорноморського дна, і архівних даних, можна з великою ймовірністю припустити, що виявлено саме С-34, екіпаж якої нараховував 48 людей.

"Початкові дані, які надали водолази "Black Sea Dive Odesos", інформація про те, що човен було виявлено у Варненській затоці, зробили практично неймовірною гіпотезу про те, що знайдено саме С-34, - зазначив фахівець. - Перше, тому що в затоці немає таких глибин. Друге, тому що відповідно до наказу зона патрулювання човна перебувала у квадраті 22 у районі міста Созополя, і тому С-34 ніяк не могла з'явитися у Варненській затоці. Третє - навіть найвідчайдушніший командир не ризикнув би під час війни пробратися в затоку, практично повністю забарикадовану мінними загородженнями. Однак трохи пізніше драйвери визнали, що навмисне спотворили координати знахідки, уточнивши, що човен виявлено на відстані 10 кілометрів від зовнішньої межі затоки".

"Наші розрахунки свідчать, що тіла двох підводників з "С-34" - старшого помічника командира Віолета Душина й боцмана Флора Терехова, які було виявлено в листопаді 1941 року на березі моря в районі мису Еміне, - цілком могли бути віднесені туди чорноморськими течіями", - сказав учений.

Експерт зазначив, що "сумніви залишаються й будуть остаточно розвіяні тільки після ретельного дослідження підводного човна, однак зараз імовірність того, що виявлено радянський підводний човен С-34, перевищує 50%.

Читайте також:

У Балтійському морі знайшли підводний човен часів Першої світової війни

10 років з дня загибелі "Курська": причина вибуху так і залишилася таємницею

Берегова охорона Швеції знайшла затонуле судно з українцями

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: