На дно Мексиканської затоки опустили захисний купол

Остаточна установка конструкції, вага якого складає близько 100 тонн, на дні займе ще близько 12 годин, після чого фахівці почнуть з'єднувати купол з нафтоналивним судном.

Команда фахівців компанії BP завершила спуск на дно Мексиканської затоки захисного куполу, який повинен перекрити витік нафти.

Про завершення спуску купола, вага якого складає близько 100 тонн, заявив прес-секретар BP Білл Селвін (Bill Salvin). За його словами, остаточна установка конструкції на дні займе ще близько 12 годин, після чого фахівці почнуть з'єднувати купол з нафтоналивним судном. Повністю роботи по підготовці до початку відкачування нафти передбачається завершити протягом двох днів.

За планом BP за допомогою куполу витік на дні Мексиканської затоки буде перекритий на 85 відсотків. Нафту будуть відкачувати в танкери на поверхні. Раніше за допомогою вентиля вже був перекритий найменший з трьох джерел витоку. За оцінками експертів, середня швидкість витоку складає близько 5 тисяч барелів на день. Загальний обсяг нафти, яка витекла оцінюється в 2,5 мільйона галонів.

Нафта почала розливатися в Мексиканській затоці біля берегів штату Луїзіана після того, як 20 квітня сталася аварія на буровій платформі Deepwater Horizon. Після вибуху і що пожежі платформа затонула. Жертвами аварії стали 11 осіб. 29 квітня в Луїзіані в зв'язку з загрозою екологічної катастрофи через нафтову пляму, що наближається до узбережжя, було оголошено надзвичайний стан. До 4 травня нафта з пошкодженої свердловини досягла берегів штату Луїзіана.

Читайте також:

"Нафтовий Чорнобиль" у Мексиканській затоці спричинив міхур метану

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: