На другій японській АЕС "Фукусіма" остудили реактори

В Японії фахівці остудили ядерні реактори на АЕС "Фукусіма-2", на "Фукусіма-1" охолодження реакторів тривають.

Японським фахівцям вдалося остудити два ядерні реактори на АЕС "Фукусіма-2". Роботи з охолодження реакторів на розташованій неподалік АЕС "Фукусіма-1" тривають.

Раніше на "Фукусіма-1" було зафіксовано два вибухи. Перший відбувся в суботу, 12 березня, незабаром після сильного землетрусу, що викликав цунамі. Другий вибух на тій же АЕС стався вранці в понеділок. Жоден з реакторів станції не пошкоджений.

Причиною вибухів стали неполадки в системах охолодження реакторів на АЕС. Аналогічні технічні труднощі виявлені і на станції "Фукусіма-2", однак ні до яких пошкоджень вони не привели. У момент землетрусу на цій АЕС працювали всі чотири реактори, неполадки виявлені в системах охолодження трьох з них. На "Фукусіма-1" діяли три реактори з шести.

В уряді Японії стверджують, що небезпеки катастрофи, порівнянної з Чорнобилем, для АЕС "Фукусіма-1" не існує. Міжнародні експерти ситуацію на японських атомних електростанціях також оцінюють як таку, що викликає побоювання, але не катастрофічну. Зокрема, з такою думкою виступив міністр промисловості Франції Ерік Бессон, а також представник Інституту досліджень в галузі енергетики в Кейптауні Філіп Ллойд.

У районі, де розташовані АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2", були евакуйовані близько 180 тисяч людей. Повідомлялося, що на "Фукусіма-1" був зафіксований витік радіації. В понеділок рівень радіації біля стін АЕС перевищував норму у 8 разів.

BBC News з посиланням на уряд Японії відзначає, що загроза неконтрольованого витоку радіації немає, а радіаційний фон поруч з "Фукусіма-1" залишається низьким і порівнюється з тим, що відчуває людина при рентгені. Між тим стало відомо, що вода на станції перестала повністю покривати паливні стрижні, що негативно позначається на процесі охолодження.

Землетрус біля берегів Японії магнітудою 8,9 і цунамі, що в результаті було викликане стало найсильнішим за всю історію спостережень. Висота хвиль досягала 10 метрів. У результаті стихійного лиха, за офіційними даними, загинули близько 1700 осіб, ще декілька тисяч вважаються зниклими без вісті. За іншою інформацією, загинули або пропали без вісті близько п'яти тисяч людей.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

На японській АЕС "Фукусіма-1" стався ще один вибух

На японській АЕС "Фукусіма" відмовила система охолодження ще одного реактора

Експерти: наслідки аварії на "Фукусіма-1" можуть зрівнятися з чорнобильськими

ВідеоНа "Фукусіма-1" тривають охолодження реакторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: