Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американський експерт малює економіці Росії непевне майбутнє і не бачить більше в Путіна "тузів"

Економіст Чарльз Каломіріс не вбачає для РФ можливих шляхів для виходу з економічної кризи.

ВВП Росії буде падати, податкові надходження до держбюджету знижатимуться, що створить для Росії ще більші проблеми в економіці.

Таку думку висловив виданню Газета.Ru відомий економіст та професор Колумбійського університету Чарльз Каломіріс.

На його думку, основних причин нестабільної економічної ситуації у РФ дві: невідомо наскільки затяжне падіння цін на нафту та постійні стрибки валютного курсу.

"Всі ці фактори ставлять Росію в дуже ризиковане становище, і я, якщо чесно, не бачу способів уникнути кризи. Без відновлення ціни на нафту на країну чекають серйозні потрясіння", - заявив експерт.

Каломіріс поділяє думку багатьох російських експертів, стосовно того, що економічна ситуація у країні головним чином залежить від людських очікувань. Адже при перших ознаках кризи, громадяни намагаються врятувати власні збереження.

"Дуже багато залежить від людських очікувань, і нинішні прогнози щодо цін на енергоносії явно не вселяють росіянам оптимізму", - каже Каломіріс. "Коли у вас безліч доларових облігацій і термін виплат по них вже близький, а населення хоче повернути свої вклади, то це серйозний ризик для економіки".

Стосовно можливого порятунку економіки РФ, то американський економіст сумнівається у можливості такої перспективи найближчим часом. Через конфронтацію з Заходом, Росія не зможе звернутися за допомогою до МВФ. Тому, на думку Каломіріса, диверсифікувати російську економіку у найближчі 6-12 місяців Кремль не зможе.

Відомий економіст також сумнівається у тому, чи дійсно президент Росії може мати конкретний план для виходу країни з економічної кризи. Про це Путін заявив у своєму нещодавньому виступі. На думку Каломіріса, в лідера РФ вже давно нема "тузів у рукаві", про які він так часто згадує.

Нагадаємо, що Кремль заборонив федеральним телеканалам вживати слово "криза"

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції