На екофермі у Африці за два дні вбили понад 50 левів. Розповідаємо, що трапилося
  • Кількість переглядів 28462

Сотні величних тварин гинуть щороку через експорт їхніх кісток на продаж та полювання.

На фермі у Південній Африці за два дні від рук людей загинуло 54 леви. Проте за рік кількість левів, яких у країні вбивають з різних причин, є значно більшою. 

Про це йдеться у розслідуванні, опублікованому у The Daily Mail.

Деяких тварин вбивають заможні мисливці – вони платять тисячі доларів за те, щоб вполювати тварину та згодом зробити з неї трофей. 

Інших вирощують на спеціальних фермах доти, доки не вб’ють заради продажу їхніх кісток для експорту на Далекий Схід. Там кістки левів та тигрів використовують у традиційній медицині. 

Моторошна знахідка

Грандіозне розслідування, ініційоване колишнім британським пером та філантропом Лордом Ешкрофтом, тривало майже рік і вивчало бізнес левових ферм у ПАР. Працювали над ним колишні спецназівці та зоозахисники.

З’ясувалося, що наразі у країні у неволі перебувають близько 12 тисяч левів – це у тричі більше, ніж кількість диких представників виду. І значна частина з цих тварин перебуває у смертельній небезпеці.  

Щороку ПАР офіційно продає 800 скелетів левів. Однією з найбільших ліцензованих левових бійнь, які постачають величезну кількість кісток тварин на експорт, є екоферма Ваг-Ін-Бітцзе.  

Товариство запобігання жорсткого поводження з тваринами встановило, що на території екоферми, розташованої на відстані 20 миль від Блумфонтейна, лише за два дні було вбито 54 леви. Тваринам вкололи транквілізатор, після чого їх застрели з 22-калібрової гвинтівки, а тіла перенесли до спеціальної будівлі. Там працівники ферми знімали з туш шкіру та м’ясо. Скелети та інші рештки тварин лежали просто на закривавленій підлозі. 

леви південна африка_4
Один з левів Ваг-Ін-Бітцзе

“Це шокувало нас. Ми не могли повірити у те, що відбувається. Пахло кров’ю. Левів застрелили у таборі, а згодом перенесли в одну кімнату. Було дуже багато мух”, - розповіла Рене Майер, старша інспекторка Товариства запобігання жорсткого поводження з тваринами. 

У поганому стані перебували й ті тварини, які лишилися живими – таких було 256. Зоозахисники побачили двох левів, закритих у сталевих транспортаційних контейнерах, занадто малих для того, щоб вони були здатні підвестися на лапи або розвернутися. 

Тварини перебували без їжі та води протягом щонайменше трьох діб. Одного з левів спочатку вважали мертвим – він був настільки пригніченим, що не рухався. 

“Це жахливо, те, у якому стані тримали тварин”, - прокоментувала Майер.  

Розведення гібридів 

Проте проблема далеко не обмежується Ваг-Ін-Бітцзе. Вона є лише однією з 200 ферм, що займаються розведенням левів у ПАР. 

Хижаків або продають мисливцям для полювання, або ж вбивають на бійнях, щоб згодом експортувати їхні кістки до деяких азійський держав, зокрема, Китаю – там їх широко застосовують у традиційній медицині, йдеться у розслідуванні Лорда Ешкрофта. 

Щоб заробити більше грошей, люди навіть вдаються до схрещення левів з тиграми. Дитинчат, що з’явилися на світ таким чином, називають “лайгерами” (коли батько – лев) або “тайгонами” (коли батько – тигр).

леви південна африка_3
Леви та тигри відпочивають разом

Трирічний лайгер або ж тайгон має такі ж розміри, як дев’ятирічний лев, й дає більший прибуток після його забиття й продажу кісток.

Процедура схрещення має катастрофічні наслідки для здоров’я тварин. Вона призводить до вроджених ефектів та ранньої смерті дитинчат. А народження більшого за норму плоду нерідко викликає ускладнення у матерів. 

У розслідуванні зазначається, що у одному з природоохоронних об’єктів, розташованому у провінції Вільний штат, детективи помітили групу з трьох тигрів та п’ятьох левів, що лежали разом у затінку.  

леви південна африка_1
Один з левів, що входив до каталогу. Його вполювати можна за 420 тисяч гривень

Тамтешні працівники наголосили, що утримують левів та тигрів разом лише до досягнення ними потрібного для розмноження віку. На запитання, чи займаються вони створенням гібридів, в установі не відповіли. 

Оскільки протягом розслідування ДНК-тести не проводили, факт наявності в парку гібридів не вдалося ні спростувати, ні підтвердити. Однак природоохоронці зазначають, що схрещення левів з тиграми у ПАР є досить поширеним явищем. 

Врятувати Сімбу

Ті з левів, які не потрапляють до ферм, стають жертвами мисливської індустрії. Багатії готові заплатити до півтора мільйона гривень, щоб застрелити дорослого самця.

І якщо під час полювання у природному середовищі існування у лева зазвичай є шанс врятуватися, то тут це неможливо – полювання відбувається на огороджених ранчо, тож тварина є фактично безпорадною. 

леви південна африка
Сімба після того, як у нього поцілили два транквілізатори

У 80% такі полювання трапляються у Північно-Західній провінції країни – лише там лева можна застрелити усього через чотири дні після того, як його випустили до приватної мисливської зони. У інших провінціях цей термін становить 90 діб. 

Впродовж розслідування Ешкрофта один зі спеціалістів намагався з’ясувати, скільки коштуватиме подібне полювання. Він вдавав із себе посередника, що шукає лева для клієнта. 

За допомогою соцмереж він сконтактував із професійним мисливцем Патріком де Біром, а згодом його підлеглий, Мугаба, надіслав у WhatsApp 16 знімків полонених тварин. 

леви південна африка_5
Лев Сімба поспішає на волю

Вартість життя 11-річного лева Сімби становила 600 тисяч гривень. Полювання мало відбутися у спеціальному угідді на краю пустелі Калахарі. Коли розслідувачі відмовилися від угоди, адже не мали наміру вбивати величну тварину, Сімбу запропонували іншому клієнту - британському мисливцю з Ессекса. 

Команда Лорда Ешкрофта два місяця боролася за те, щоб звільнити Сімбу з ранчо Шепера біля кордону з Ботсваною. Зрештою розслідувачі заплатити представникам ранчо $ 2,000 і випустили Сімбу на волю. 

Наразі Лорд Ешкрофт намагається домогтися заборони левових ферм у ПАР.

ВідеоВ Африці помер останні білий носоріг

Самець був останнім на нашій планеті. Він міг врятувати свій вид від вимирання. Тепер у світі лишилися лише дві самички північних білих носорогів.

В Африці помер останні білий носоріг

Залиште свій коментар