На екстреному засіданні Радбезу ООН США та Росія обмінялися взаємними звинуваченнями

США засудили Росію та Іран у підтримці уряду Асада, а РФ назвали дії Сполучених Штатів незаконними.

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, яке було скликано для обговорення ракетного удару з боку США по аеродрому сирійських урядових військово-повітряних сил Шайрат, Вашингтон і Москва обмінялися взаємними звинуваченнями щодо негативних наслідків дій одне одного. Про це повідомляє Українська служба ВВС.

Постпредставник США в Радбезі ООН заявила Ніккі Хейлі, що США прикладуть всі зусилля, щоб Башар Асад більше не застосовував хімічну зброю, оскільки це є частиною національних інтересів Сполучених Штатів.

"Запобігання розповсюдженню та використанню хімічної зброї - невід'ємна частина наших національних інтересів. Ми готові піти далі, хоча сподіваємося, що цього не буде потрібно", - заявила Хейлі.

Також вона сказала, що переконана в тому, що "посилення Асада призведе лише до нових вбивств", засудивши у підтримці сирійського уряду Росію та Іран.

Своєю чергою, представник РФ у Раді Безпеки Володимир Сафронков назвав дії США незаконними та такими, що грають на руку "терористам".

Нагадаємо, американські есмінці USS Porter і USS Ross вночі 7 квітня випустили 59 ракет по аеродрому сирійських урядових сил Шайрат. В результаті загинуло шість осіб, повідомили в Міноборони Сирії. Операція проводилася у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня у містечку Хан-Шейхун, в результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти.

Глава Сполучених Штатів Дональд Трамп закликав "всі цивілізовані держави" приєднатися до США, щоб покласти край конфлікту в Сирії. Він заявив, що Вашингтон зобов'язаний "стримувати і запобігати поширенню і використанню смертоносного хімічної зброї", яку, за його словами, безсумнівно використовувала сирійська влада.

У свою чергу, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія виявилася неспроможною виконати свої зобов'язання 2013 року для захисту Сирії від хімічної зброї. За його словами, РФ є співучасником, або просто некомпетентною", оскільки не дотримується угоди з утилізації хімічної зброї в країні.

Глава РФ Володимир Путін заявив, що ця атака порушує міжнародне право.

Фотогалерея США будуть діяти самостійно, якщо Радбез ООН не ухвалить резолюцію щодо Сирії - посол Хейлі (6 фото)

Залиште свій коментар