Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На фестиваль до Польщі злетілися власники Ан-2 з усієї Європи

Найстаршому літакові вже 60 років.

Власники легендарних літаків Ан-2 злетілися з усієї Європи до польського містечка Мелець на фестиваль шанувальників цих не надто швидких, але працьовитих машини, які багато років виготовляли та вдосконалювали в Києві. Україна також представила свій літак, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед гостей свята були німці, словаки, поляки, литовці, українці. Найстаріший літак прилетів з Німеччини – йому 60 років, найновіший і найпотужніший з України – це Ан-2-100. Найбільша увага була прикута саме до українського Ан-2 з турбогвинтовим двигуном. Техніки розкривають капоти, і іноземні пілоти розглядають, обмацують і фотографують. Після оглядин відбувся показовий політ: у півтора рази потужніший за інші Ан-2 український літак стрімко набирає висоту.

ВідеоЗ усієї Європи до Польщі злетілися шанувальники літаків Ан-2

Подібні зустрічі любителі Ан-2 проводять щороку у різних куточках Європи. Головна подія – це коли всі біплани піднімаються у повітря. Повільно, поважно літаки роблять кілька проходів над містом. Ан-2 цього року виповнюється 70 років. Це мільйони перевезених пасажирів, десятки мільйонів тон вантажів, але сьогодні ці літаки купують не для заробітку – для душі. "Любимо його за те, що це справжній літак. Тому що зараз ми вже не льотчики, а так – настикаємо на кнопки. А тут тримаєшся за штурвал, знаєш, куди летиш, навіщо летиш", - каже литовець Вітовас Маргінавічус.

Українські пілоти вперше беруть участь у такій зустрічі. Сергій Тарасюк все життя пролітав на "Антеях", "Русланах", але особливі у нього почуття саме до Ан-2, бо на такому він вперше вилетів самостійно у 1975 році. На фестивалі любителів Ан-2 йому подобається. "Дуже тепла атмосфера, таке враження, що ми знаємо один одного все життя", - зізнався пілот-випробувач ДП "Антонов".

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції