На Філіпінах активізуються терористи

Терористична організація "Джемаа ісламія" прагне створити велику ісламську державу на південному сході Азії.


Філіпінські військовослужбовці та спецслужби попереджають про "надзвичайно серйозну загрозу" нових терактів на південному острові Мінданао, передає національне інформаційне агентство Філіпін ПНА. 

Як заявив на прес-конференції на військовій базі Кемп-Аґінальдо офіційний представник збройних сил країни підполковник Бартоломео Бакаро (Bartolomeo Bacarro), що послався на інформацію Національної розвідувальної ради (National Intelligence Council), це застереження стосується в першу чергу центральної частини острова й розташованого в його західній частині Автономного мусульманського району. 

Раніше про можливість найближчими днями терактів у цих районах офіційно попередили громадян своїх країн посольства США й Австралії на Філіпінах. 

Бакаро підкреслив, що урядовим військам в загрожених районах наказано бути в повній бойовій готовності й підсилити патрулювання. 

Водночас він зауважив, що зроблене попередження лише повторює попередні та не змінює колишньої оцінки філіпінськими спецслужбами високого рівня терористичної загрози на півдні країни. 

Як зазначає ПНА, на Мінданао активно діють пов'язані з "Аль-Каїдою" регіональна ісламістська терористична організація "Джемаа ісламія" й місцева "Абу-Саяф". Правоохоронні органи Філіпін уважають, що саме перша з них організувала 9 травня вибух у більярдній міста Такуронґ, внаслідок троє людей загинули і десятки дістали поранень. 

У свою чергу, бойовики "Абу-Саяф" у кінці квітня вбили та обезголовили на сусідньому з Мінданао південному острові Холо семеро робітників. 

Ця не дуже численна, але дуже активна терористична організація відома також викраденнями людей з метою фінансування своєї діяльності за рахунок одержаних викупів. Її бойовики часто обезголовлюють тих заручників, викуп за яких не надходить у призначені терміни. На початку 2004 року члени "Абу-Саяф" зробили найбільший в історії Філіпін терористичний акт - висадили паром "Суперфері-14", що виконував внутрішній рейс. Жертвами подальшої пожежі тоді стало понад 200 чоловік. 


Філіпінська розвідка оцінює чисельність "Абу-Саяф" наприкінці минулого року в 450 чоловік (в порівнянні з 510 роком раніше). 

"Джемаа ісламія", що діє по всій Південно-східній Азії 12 жовтня 2002 року організувала вибухи перед популярним серед західних туристів баром і нічним клубом у балійському містечку Кута (Індонезія), жертвами яких тоді стало 202 людей. Потім бул вибух у джакартському готелі "Маріот" (серпень 2003 року, 12 жертв і 150 поранених) і перед австралійським посольством у Джакарті (9 вересня 2004 року, десять загиблих і понад 200 поранених). 1 жовтня 2005 року Балі знову став ареною терактів, в ході яких загинуло 23 людей і понад сто були поранені. 

”Джемаа ісламія” ставить за мету створення в Південно-східній Азії ісламської "супердержави", до якої увійшли б Індонезія, населені переважно мусульманами райони Філіпін і Таїланду, а також частина території Австралії. 

Кривавий конфлікт з мусульманськими повстанцями, що продовжується впродовж 32 останніх років на півдні Філіпін уже забрав життя більше ніж 120 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: