Поблизу бойових дій перебуває американська армія, яка не вступає в зіткнення з ісламістами.

На Філіппінах вже понад три тижні триває облога міста Мараві з боку прихильників "Ісламської держави" - угрупованням Мауте. Поблизу місця перебувають американські війська, однак вони наразі не беруть участь у боях з ісламістами.

Тим часом Reuters оприлюднив світлини філіппінських ісламістів у місті Мараві.

Так, роль американської армії на острові Мінданао, де розташоване Мараві, наразі не встановлене. За заявами армії Філіппін, США надають технічну допомогу, щоб покласти край окупації частини міста. Також незрозуміло, наскільки близько американські військові розташовані до зони бойових дій.

Своєю чергою, посольство США у Манілі не коментують присутність американських військ на території. Утім офіційний представник США у Вашингтоні, виступаючи на умовах анонімності, заявив, що Сполучені Штати забезпечують спостереження з літака та збір розвідданних з беспілотника, який розбився у суботу, 10 червня.

ВідеоВ Мережу потрапило відео боїв ісламських бойовиків у Філіппінах

У середу, 14 червня, йшов 23-й день бойових дій у Мараві. Урядові війська цього дня обстріляли позиції повстанців з танка. Також було чутно снайперів. Ознак того, що бойове протистояння закінчиться найближчим часом, наразі немає. Раніше військові обіцяли, що звільнять місто до 12 червня до Дня незалежності країни.

У Вашингтоні вважають, що бої у Мараві зайшли в глухий кут.

Загалом за 23 дні протистояння, за даними військових, було убито 290 людей, серед яких 206 бойовиків, 58 військових та 26 цивільних осіб. Близько 100 бойовиків перебувають в Мараві. Також, імовірно, у мість близько 300-600 захоплених у заручники мирних людей.

Зазначимо, що захоплення Мараві стривожило Південно-Східну Азію, яка побоюється "Ісламської держави". Та, своєю чергою, намагається створити фортецю на острові Мінданао, яка могла б загрожувати регіону.

Інформагентство "Ісламської держави" Amaq заявило, що бойовики контролюють дві третини міста. Своєю чергою, глава військового командування у Західному Мінданао назвав цифру в 20%. У США вважають, що правда про кількість території під контролем бойовиків лежить десь посередині.

Залиште свій коментар