На Філіппінах оголосили національну тривогу через спалах небезпечної хвороби

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лихоманка денге вбила майже пів тисячі людей на Філіппінах від початку року.

Влада охорони здоров'я на Філіппінах оголосила "національну тривогу" після сплеску вірусного захворювання лихоманки денге, яка забрала життя понад 450 людей від січня.

Про це пише CNN.

За перші шість місяців 2019 року на Філіппінах було зареєстровано близько 100 000 випадків лихоманки денге, що на 85% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Епідемії були оголошені в чотирьох регіонах країни, в яких проживають 20 млн людей - це близько 20% населення Філіппін.

Служби охорони здоров'я також здійснюють моніторинг ситуації в дев'яти інших регіонах, зокрема Давао. Президент Філіппін Родеріго Дутерте заявив, що денге залишається "локальною", а не національною епідемією.

Вірусна інфекція, що переноситься комарами, викликає грипоподібні симптоми, зокрема головні болі, болі в м'язах і суглобах, лихоманку і висипання тіла. З мільйонів людей, які щорічно в усьому світі інфіковані лихоманкою денге, близько 500 тис. осіб переживають важкі симптоми, що вимагають госпіталізації, а з них близько 12,5 тис. людей гинуть, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Незважаючи на те, що це  захворювання найчастіше трапляється в тропічних і субтропічних кліматах, таких як Філіппіни, Індія та Бразилія, нещодавнє дослідження показало, що зростання глобальної температури, спричинене кліматичними змінами, призводить до появи комарів, які переносять денгу, а також інші захворювання, такі як жовта лихоманка і Зіка - рухаються на північ, торкаючись південних територій США, Австралії і прибережних районів Китаю і Японії.

Найбільш ефективні способи запобігання денге включають пошук і знищення місць розмноження комарів, ліберальне використання репелентів від комарів, а також ранні звернення до лікарів, коли з'являються перші ознаки та симптоми захворювання, повідомляють філіппінські чиновники.

Нагадаємо, у квітні у Нью-Йорку місцева влада оголосила надзвичайний стан через спалах кору у районі Вільямсбург на північній околиці Брукліна.

ВідеоВ Україні попередньо підтвердили випадок лихоманки Західного Нілу

В Україні попередньо підтверджений випадок лихоманки Західного Нілу. Чоловік привіз хворобу з Кіпру. Ця хвороба передається через укуси комарів – це вже четвертий випадок зафіксований в Україні. Європейський центр профілактики і контролю захворювань повідомляє про незвичний ріст кількості хворих на території Європи. 

В Україні попередньо підтвердили випадок лихоманки Західного Нілу

Залиште свій коментар

Вибір редакції