На Філіппіни насувається новий, ще потужніший тайфун

Острівна держава готується до нового тайфуну "Парма", він може принести набагато більше руйнувань, ніж той, котрий нещодавно вщух. Проте ще є надія, що тайфун змінить курс.

До берегів Філіппін наближається новий тайфун. Тропічний шторм "Парма" зародився в Тихому океані і, за оцінкою вчених, зі швидкістю 210 км / год рухається в бік Філіппін.

Вранці 1 жовтня тайфун знаходився в 650 кілометрах від північних районів країни.

Як очікують фахівці, "Парма" обрушиться на країну вже 3 жовтня.

Влада готує план термінової евакуації десятків тисяч людей, які мешкають поблизу районів, де імовірно обрушиться тайфун. Як вважають метеорологи, "Парма" може виявитися ще потужнішим тайфуну "Кетсана", який в минулу суботу вирував на Філіппінах, а потім перемістився до В'єтнаму та Камбоджі.

Як припускають фахівці, "Парма" принесе менше дощів, ніж "Кетсана", однак сильні вітри можуть заподіяти набагато більше руйнувань. Все ще залишається надія, що тайфун змінить курс і обійде Філіппіни стороною.

Нагадаємо, що жертвами потужного тайфуну "Кетсана", що пронісся над країнами Південно-Східної Азії, стали 383 людини. На Філіппінах, у В'єтнамі, Камбоджі і Таїланді більше мільйона людей були евакуйовані.

За офіційними даними, на Філіппінах через тайфун "Кетсана" загинули 284 людини, ще 42 людини зникли безвісти, будинки 375 тисяч людей були зруйновані. У результаті повені, викликаної проливними дощами, постраждали будинки ще близько 2,5 млн людей. Президент Філіппін Глорія Арройо розмістила в своєму палаці "Малакананг" людей, які залишилися без житла через розгул стихії.

У північно-східній частині Tіхого океану тайфуни зароджуються цілий рік, багато хто з них, досягаючи берега, призводять до людських жертв та руйнувань будинків. Найсильніші тайфуни формуються з серпня по листопад. На початку серпня через тайфун "Моракот" на Тайвані, на Філіппінах і в Китаї загинули 46 людей.

Читайте також:

Жертвами тайфуну в Азії стали 360 людей

Кількість жертв землетрусів в Індонезії перевищила 500 людей

Кількість жертв цунамі у Самоа перевищила сто людей

Тайфун Koppu блокував тисячі людей в аеропортах південного Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: