На "Фукусіма-1" скупчилося 100 тис. тонн високорадіоактивної води

Через пошкодження труб систем водяного охолодження АЕС, на "Фукусіма" накопичилося вже близько 100 тисяч тонн високорадіоактивної води.

У нижніх приміщеннях і дренажній системі аварійної японській АЕС "Фукусіма-1" накопичилося вже близько 100 тисяч тонн високорадіоактивної води. Про це повідомила компанія-оператор АЕС "Токіо електрик пауер".

За оцінками експертів, вода продовжує прибувати у зв'язку з тим, що труби систем водяного охолодження на станції отримали пошкодження в результаті землетрусу і цунамі 11 березня. Ця рідина з високим вмістом радіоактивних речовин є основним джерелом радіації на "Фукусіма-1".

Зараз співробітники АЕС вживають заходів по відкачці високорадіоактивної води, проте резервуарів для її збору не вистачає. У напрямку "Фукусіма-1" вже рухається судно-резервуар "Мегафлоут", але воно зможе прийняти на борт лише 10 тисяч тонн рідини.

До справжнього моменту учасники аварійних робіт на АЕС провели візуальний огляд всередині всіх чотирьох постраждалих енергоблоків. Сьогодні в другій половині дня двоє співробітників станції вперше після аварії увійшли в будинок 3-го реактора для виміру рівня радіації та оцінки руйнувань. Радіаційний фон в будівлі склав 160-170 мілізіверт на годину при нормі для ліквідаторів в 250 мілізіверт на рік.

Напередодні аналогічному обстеженню піддався 2-й енергоблок "Фукусіма-1". Рівень радіації в ньому не перевищував 50 мілізіверт на годину, проте ситуація ускладнювалася тим, що в приміщенні була висока температура і вологість. Після 14 хвилин роботи в даному блоці один із співробітників станції отримав тепловий удар.

Читайте також:

У Японії з невідомих причин помер ліквідатор аварії на "Фукусімі"

У зоні відчуження навколо "Фукусіми" заб’ють всіх тварин

В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

ВідеоНа небезпечних ділянках АЕС "Фукусіма-1" роботів замінили люди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: