На "Фукусімі-1" зіткнулись з двома новими проблемами

Утилізація спаленого радіоактивного сміття і підвищений рівень радіації в каналізаційних водах стали новими проблемами на шляху до ліківдації наслідків аварії на АЕС.

Перед ліквідаторами аварії на постраждалій японській АЕС "Фукусіма-1" постали дві нові проблеми - утилізація спаленого радіоактивного сміття і підвищений рівень радіації в каналізаційних водах. Цей рівень відзначений у самій Фукусіма та інших префектурах регіону Тохоку, які постраждали землетрусу 11 березня і його наслідків.

У вечірньому випуску загальнонаціональної газети Asahi сказано: "вплив радіоактивних речовин, що потрапили в каналізаційні води навіть з урахуванням очисних споруд, відзначено вже по всьому регіону Тохоку, а не тільки в префектурі Фукусіма".

На думку впливового японського видання, "уряд поки не показав, що у нього є чіткий план для вирішення проблеми забруднених вод і радіоактивного попелу".

Очисні споруди за допомогою фільтрів витягують з каналізаційних вод велика кількість сміття, в тому числі радіоактивного, перешкоджаючи його подальшому розповсюдженню. За допомогою спеціальних технологій сміття спалюють, зменшуючи його фізичний обсяг, а попіл поміщають в ізольовані контейнери, малюнок яких наведена у газеті.

Рівень радіації в попелі не небезпечний для життя і здоров'я, стверджують фахівці, проте проблема його подальшої утилізації не вирішена.

"Його слід повторно використовувати, наприклад, при пошкоджених реакторах японській АЕС "Фукусіма-1" ще на самому ранньому етапі аварії сталося розплавлення ядерного палива. Це підтвердило в понеділок в офіційній доповіді Агентство ядерної та промислової безпеки при міністерстві економіки, торгівлі і промисловості країни.

На його думку, розплавлення палива могло статися навіть раніше, ніж повідомляв оператор станції - найбільша в Японії енергетична компанія Tokyo Electric Power (TEPCO).

У травні ця корпорація повідомила, що руйнування і розплавлення паливних зборок на першому реакторі відбулося через 16 годин після його автоматичної зупинки в результаті землетрусу 11 березня. На другому - приблизно через 101 год, на третьому - через 60 годин.

Нагадаємо, 11 березня в результаті землетрусу магнітудою 9 було частково пошкоджено електричне обладнання АЕС, відключилася її зовнішнє живлення.

На станції "Фукусіма-1" - всього шість реакторів. Три з них пошкоджені, на четвертому у момент удару цунамі не було палива, оскільки установка знаходилася на техогляді. П'ятий і шостий реактори не постраждали, вони зараз заглушені і знаходяться в стабільному стані.

Читайте також:

Ситуація на "Фукусімі": плутоній вперше знайшли у ґрунті за межами станції

Демонтаж "Фукусіми" коштуватиме Японії 245 млрд доларів

З аварійної АЕС "Фукусіма-1" почнеться цілодобова відеотрансляція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: