На "Фукусімі" накопичилося майже 100 тисяч тонн радіоактивної води

Радіоактивна вода заважає зусиллям з відновлення систем охолодження реакторів АЕС. Тим часом ліквідатори готують безпрецедентну операцію.

Компанія-оператор аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" оголосила, що розпочне утилізацію високорадіоактивної води у червні.

Зараз, за даними компанії TEPCO, у реакторах зібралося 87,5 тис. тонн зараженої води. Згідно з підрахунками, до кінця року утвориться до 200 тис. тонн сильно зараженої води - якщо вся вода, використана для охолодження реакторів, стане високорадіоактивною.

Радіоактивна вода заважає зусиллям з відновлення систем охолодження реакторів АЕС. У середу TEPCO оголосила, що встановить систему очищення, щоб зменшити кількість радіоактивних матеріалів.

Установка системи розпочнеться в травні, а в червні планується приступити до її експлуатації.

Як раніше повідомлялося, на аварійній АЕС готується безпрецедентна у світовій атомній енергетиці операція із заливки водою внутрішніх камер 1-го, 2-го і 3-го енергоблоків для їхнього охолодження.

Зазначалося, що така операція дозволить створити водяну подушку над паливним сектором всередині кожного реактора. На першому реакторі вже проводяться роботи в тестовому режимі.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня була виведена з ладу система охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації.

У ніч на 12 квітня Національне агентство Японії підвищило рівень небезпеки на АЕС з п'ятого до максимального, сьомого. Подібний рівень загрози застосовувався всього один раз в історії - в Чорнобилі.

Читайте також:

Ліквідатори аварії на "Фукусімі" готують безпрецедентну операцію

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Радіоактивна вода на "Фукусіма-1" може закипіти

Рівень радіації в океані біля Японії досяг рекордних значень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: