"Японський Чорнобиль": на "Фукусімі" почало плавитися ядро реактора

Експертна комісія заявила, що на АЕС "Фукусіма-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора при непрацюючій системі охолодження.

На першому і третьому енергоблоках "Фукусіма-1" почалося часткове розплавлення ядра реактора при непрацюючій системі охолодження. Повідомляється, що рівень радіації перевищено у 110 разів.

Це випливає з проведеного експертами Єврокомісії аналізу ситуації з офіційних джерел у Японії та МАГАТЕ, а також повідомлень ЗМІ. Про це повідомила представник єврокомісара з енергетики Марліна Хольцнер.

"Виходячи з аналізу ситуації ... ми можемо судити про часткове розплавлення ядра реактора на першому і третьому енергоблоках АЕС "Фукусіма-1" при непрацюючих системах охолодження. Виникнення диму над четвертим енергоблоком викликає окрему стурбованість, оскільки його джерело невідоме", - заявила вона.

Раніше європейський лідер в атомній сфері - Франція привласнила аварії на "Фукусіма-1" шосту ступінь тяжкості за шкалою МАГАТЕ.

За останню - сьому ступінь з цієї лінійки прийнята аварія в Чорнобилі в 1986 році. Фактично ЄС вважає, що ситуація на японській АЕС важче, ніж повідомляє влада Японії, яка спочатку наполягала на четвертому ступені тяжкості інциденту, що означає "аварію без серйозного збитку для навколишнього середовища".

Водночас, джерело, близьке до оператора атомної станції підтвердило, що є небезпека повного розплавлення і спікання палива (мелтдауна) на другому і третьому енергоблоках.

Проте, за його даними, в результаті заливання в реактор морської води та борної кислоти ситуація там дещо вирівнялася.

Корпус самого реактора не постраждав, він утримує радіацію. На п'ятому та шостому енергоблоках, як повідомило джерело, в цілому зберігається стабільна ситуація. Проте відзначене деяке підвищення температури води в басейнах для зниження тиску.

15 березня в Європарламенті єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер назвав те, що відбувається на АЕС "Фукусіма-1" "апокаліпсисом" і висловив сумнів, що ситуація контролюється енергетичною компанією і місцевою владою.

Як раніше повідомлялося, в Японії продовжується боротьба з аваріями на енергоблоках АЕС "Фукусіма-1", однак повідомлення із зони станції, як і раніше далекі від втішних.

Ступінь радіаційної небезпеки в районі станції дуже висока. Окрім іншого, роботам на аварійній АЕС перешкоджають погані метеоумови.

Як заявив міністр оборони Японії Тосімі Кітадзава, "поблизу четвертого реактора відзначаються сильні пориви вітру, і ми не можемо дозволити застосування гелікоптерів для охолодження енергоблоків".

Все про події у Японії читайте тут

Читайте також:

WikiLeaks розсекретив ядерну катастрофу в Японії: ситуація майже критична

Нова пожежа спалахнула на четвертому енергоблоці АЕС "Фукусіма-1"

Рівень радіації на реакторі АЕС "Фукусіма" небезпечний для здоров'я населення

Японська опозиція: влада приховує від людей правду про аварійну АЕС

ВідеоЯпонцям не вдалося погасити реактор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: