Гаїті буде відновлюватися 10 років

Сейсмологи стверджують що за допомогою світової спільноти Гаїті через 10 років відновиться, але будинки треба буде планувати з врахуванням повторення землетрусів.

За словами сейсмологів, енергія підземного поштовху, який призвів до трагедії на Гаїті, перевищила енергію атомного вибуху в Хіросімі.

Гаїті знадобиться як мінімум 10 років, щоб відновити все, що було зруйновано землетрусом.

При цьому вчені рекомендують будувати нові будинки з урахуванням можливого повторення катастрофи.

Останній великий землетрус був тут в 1860 році, а до того - в 1761 і 1770. Тому майже всі будівлі на Гаїті зводилися без урахування можливої сейсмічної активності.

Експерти вважають, що, якщо Гаїті за допомогою світової спільноти постарається врахувати сумний досвід цього землетрусу, трагедія може більше ніколи не повториться.

Нагадаємо, майже тиждень минув з того часу, як стався руйнівний землетрус на Гаїті. Станом на 18 січня 70 тисяч жертв землетрусу поховали у братських могилах. Загальна кількість загиблих як і раніше оцінюється приблизно у 100 – 200 тисяч людей.

В результаті пошукових робіт вдалося врятувати більше 70 осіб. Напередодні рятувальники витягли з-під руїн штаб-квартири ООН співробітника місії, датчанина Йена Крістенсена, який провів під завалами 5 діб і дивом вижив. На ньому не було ані подряпини.

Рятувальні роботи тривають, хоча шанси знайти людей живими з кожною годиною зменшуються. В країні оголошено надзвичайний стан до кінця січня, за яким пройде місяць національної жалоби. Серед загиблих багато й іноземних громадян, зокрема, з США, Канади, Іспанії, Італії, Польщі, Мексики, Нідерландів, Франції, Австралії та інших. Про загиблих українців не повідомляється, відомо, що 17 громадян України евакуювали з Гаїті .

У самій країні панує хаос. Різко загострилася криміногенна обстановка, під час розподілення гуманітарної допомоги виникають бійки, грабіжники іноді нападають на співробітників гуманітарних місій. Американські військові прибули на Гаїті, щоб разом з місцевими силовими структурами навести порядок.

Читайте також:

На Гаїті у братських могилах поховали 70 тисяч жертв землетрусу

На Гаїті почалися битви за їжу

Жителі Гаїті заблокували дороги трупами, протестуючи проти затримки допомоги

Постраждалих від землетрусу гаїтян звинуватили у договорі з дияволом

ВідеоНа Гаїті не вистачає чистої води і медикаментів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: