На Гаїті почалися битви за їжу

Серед гаїтян вирує паніка. Багато хто, так і не дочекавшись допомоги, вмирає просто на вулицях.

Землетрус на Гаїті
AFP
Доправлення гуманітарної допомоги на Гаїті обмежено організаційними труднощами
Багато людей, які вижили після руйнівного землетрусу на Гаїті, залишають район катастрофи у пошуках їжі, води та медикаментів.

У столиці Порт-о-Пренс почалася роздача продовольчої допомоги, яка надходить з багатьох країн світу. Але обсяги постачань обмежені серйозними організаційними труднощами.

Аеропорт міста переповнений людьми і літаками, багато його споруд сильно пошкоджені, а дороги заблоковані трупами і уламками будівель. Не вистачає і палива - ціна на бензин за добу злетіла майже удвічі.

Під час роздачі їжі виникають бійки, також надходять повідомлення про випадки мародерства і пограбувань.

"Більшість людей тут не отримують жодного харчування, люди починають війну за їжу. Це щось жахливе", - розповів мешканець Порт-о-Пренс.

"Я не боєць. У мене сім дітей, і ми втратили все. Я не можу воювати за допомогу. Якщо мені підкидають крихти, то це несправедливо. Я не можу битися за допомогу", - зазначив один з постраждалих.

Багато хто, так і не дочекавшись допомоги, вмирає просто на вулицях. Ті, хто вижив, намагаються дістатися міст на півночі країни або потрапити до сусідньої Домініканської Республіки.

Перші повідомлення з епіцентру землетрусу вказують на те, що руйнування там набагато значніші, ніж у столиці. У містечку Леогане, в 19 км. на захід від Порт-о-Пренс, зруйновано до 90% будинків. Люди ховаються в полях цукрового очерету, які оточують містечко, і магрових джунглях.

У Порт-о-Пренс зруйновано близько 30% будівель, а в деяких районах – до 50%, серед них президентський палац, штаб-квартира миротворчої місії ООН, парламент, податкова служба, в'язниця, школи і лікарні.

За оцінками місцевої влади, жертвами землетрусу стали не менше 140 тисяч людей, три мільйони постраждали та залишилися без даху над головою. У братських могилах вже поховано більше 25 тисяч тіл.

Літаки з усього світу доставляють в Порт-о-Пренс гуманітарні вантажі. Американські військові почали використовувати порт на півночі Гаїті. ООН виступила із закликом протягом найближчих 6 місяців зібрати 562 мільйони доларів на надання допомоги постраждалим, на цей заклик вже відгукнулися багато держав, окремі пожертви вносять і знаменитості.

Читайте також:

Землетрус на Гаїті - найбільше стихійне лихо, з яким стикалася ООН

На Гаїті розграбували продовольчі склади ООН

Жителі Гаїті заблокували дороги трупами, протестуючи проти затримки допомоги

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

ВідеоРуйнівний землетрус на Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: