До Гаїті повернувся колишній диктатор

На Гаїті повернувся колишній диктатор Жан-Клод Дювальє, який жив у вигнанні у Франції близько 25 років.

Жан-Клод Дювальє_5
AFP
Жан-Клод Дювальє
Колишній диктатор Гаїті Жан-Клод Дювальє, відомий також під прізвиськом "Бебі Док", повернувся на батьківщину після 25-річного вигнання.

Дювальє був повалений у 1986 році і з тих пір жив у Франції. Утім, згідно з його біографами, "вигнання" колишнього президента було досить комфортабельним. Та й відбув повалений диктатор до Європи, попередньо закотивши вечірку у себе в палаці.

У себе на батьківщині він все ще звинувачується в масштабній корупції, тому його несподіване повернення у багатьох викликає подив.

Однак деякі експерти вбачають у цьому кроці політичний підтекст. Постраждала торік від потужного землетрусу, розтерзана епідемією холери Гаїті перебуває напередодні другого туру президентських виборів.

Підсумки першого туру, що пройшов у листопаді 2010 року, так і не були оприлюднені через рішення виборчої комісії про перерахунок голосів, прийнятому на підставі звинувачень у фальсифікаціях результатів голосування.

Відомо, однак, що в першому турі жодному з кандидатів не вдалося набрати більше 50% голосів.

Існує думка, що "Бебі Док" Дювальє, можливо, не випадково вибрав для свого повернення момент політичної нестабільності у країні.

Нагадаємо, що від землетрусу в січні минулого року на Гаїті загинули понад 220 тис. осіб, а епідемія холери, що спалахнула наприкінці жовтня, забрала більш як тисячу життів.

Читайте також:

Холера на Гаїті вбила вже більше трьох тисяч людей

Рік після землетрусу на Гаїті: злидні, банди ґвалтівників і епідемії

Президент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: